Niesamowity skorpion i piękna bramka w Australii (wideo)

Takie bramki wspomina się przez całe życie. Riley McGree strzelił niesamowitego gola w lidze australijskiej, pokonując bramkarza pięknym, szalonym "skorpionem".

Dawid Borek
Dawid Borek
Riley McGree cieszący się z niesamowitej bramki Getty Images / Ashley Feder / Riley McGree cieszący się z niesamowitej bramki

Newcastle Jets w półfinałowym starciu australijskiej ekstraklasy przegrywało na swoim stadionie z Melbourne City 0:1. Mimo straty bramki już w 13. minucie spotkania, gospodarzom udało się wrócić do meczu, a wszystko za sprawą niesamowitego gola Riley'a McGree.

Australijczyk w 56. minucie zawodów popisał się niesamowitym "skorpionem", pokonując bramkarza strzałem z około 16 metrów. Golkiper nie miał żadnych szans na interwencję.

Już teraz możemy stwierdzić, że choć przez 19-latkiem jeszcze wiele sezonów na boisku, to już teraz strzelił najprawdopodobniej najpiękniejszą bramkę w karierze.

Gol McGree nie dość, że pozwolił Newcastle Jets wrócić do meczu, to jeszcze gospodarze wygrali to spotkanie 2:1, awansując tym samym do finału rozgrywek.

Czy oglądałeś/aś kiedykolwiek mecz ligi australijskiej?