Premier League: Liverpool FC zatrzymany przez autsajdera, pudło Mohameda Salaha

Liverpool FC nie zachwycił w spotkaniu 36. kolejki Premier League i tylko bezbramkowo zremisował na własnym boisku ze Stoke City. Poniżej oczekiwań zaprezentował się również Salah. Podział punktów w tym wypadku nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Tomasz Rosiński
Erik Pieters (po lewej) i Mohamed Salah (po prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Erik Pieters (po lewej) i Mohamed Salah (po prawej)
Sobotnie starcie na Stadion Anfield w Liverpoolu zapowiadane było jako pojedynek zespołów walczących o zupełnie inne cele. Piłkarze Stoke wciąż mieli nadzieję na utrzymanie w Premier League, ale potrzebowali punktów niczym tlenu. Natomiast The Reds, którzy przystępowali do konfrontacji podbudowani efektownym zwycięstwem w półfinale Ligi Mistrzów z AS Roma (5:2), w dalszym ciągu liczą się w grze o wicemistrzostwo kraju.

Liverpoolczycy mogli rozpocząć potyczkę z wysokiego "c", bo już w 6. minucie Jordan Henderson obsłużył znakomitym, prostopadłym podaniem Mohameda Salaha. Jednak Egipcjanin - ku zdumieniu miejscowych kibiców - spudłował w sytuacji sam na sam z Jackiem Butlandem. To powinien być gol, ale jak się okazało, Salah, który nazywany jest egipskim bogiem, w tej akcji okazał się być tylko człowiekiem.

Gospodarze mieli optyczną przewagę, kontrolowali boiskowe wydarzenia, ale nie mogli sforsować defensywy przyjezdnych. Nawet jak mieli dobrą okazję do zdobycia bramki, to Stoke ratował Butland, który między innymi w 21. minucie pojedynku wybronił groźny strzał Trenta Alexandra-Arnolda.

Najbliżej otwarcia wyniku meczu był w 41. minucie Danny Ings, który co prawda trafił do siatki, lecz był na minimalnej pozycji spalonej i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wydawało się, że po zmianie stron Liverpool FC mocno ruszy do ataku, lecz tak się nie stało. To się nie podobało fanom The Reds, gdyż ich ulubieńcy nie mogli złapać właściwego rytmu gry, a czas uciekał.

Podopieczni Juergena Kloppa mieli kłopot ze skonstruowaniem składnej akcji, zaś w końcówce mogli nadziać się na kontrę Stoke. Jednakże uderzenie Ryan'a Shawcrossa minęło bramkę strzeżoną przez Lorisa Kariusa.

Ostatecznie do finiszu batalii już nic się nie zmieniło i Liverpool FC dość niespodziewanie zremisował ze Stoke City 0:0.