Rafał Boguski zostaje pod Wawelem. Kontrakt pomocnika z Wisłą Kraków został automatycznie przedłużony

Rafał Boguski, pojawiając się na boisku w spotkaniu z Zagłębiem Lubin (3:0), wypełnił warunek potrzebny do automatycznego przedłużenia umowy. Dzięki temu pomocnik Białej Gwiazdy zostanie pod Wawelem na kolejny rok.

Kuba Cimoszko
Rafał Boguski WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Rafał Boguski
Rafał Boguski w środowym pojedynku z Zagłębiem Lubin pojawił się na boisku w 65. minucie i strzelił dwie bramki, pieczętując wygraną 3:0. Po spotkaniu okazało się, że na zawodnika Wisły Kraków czeka nagroda.

- Przyszedł do mnie Manuel Junco i poinformował, że mój kontrakt został przedłużony. Czekam teraz już tylko na oficjalne pismo - powiedział po meczu jego bohater.

Dotychczasowy kontrakt "Bogusia" wygasał wraz z końcem czerwca. Okazało się jednak, że dzięki rozegraniu odpowiedniej liczby minut w starciu z Miedziowymi, pomocnik krakowskiej drużyny spełnił warunek potrzebny do automatycznego przedłużenia umowy o kolejny sezon.

33-latek jest piłkarzem Białej Gwiazdy od początku 2006 roku. Przez ten czas rozegrał w jej barwach ponad trzysta spotkań, w których strzelił 60 goli i miał 40 asyst.

Czy Wisła Kraków awansuje do europejskich pucharów?