Serie A: niedosyt Lazio. Chievo Werona poszło za ciosem

Lazio mogło zagwarantować sobie awans do Ligi Mistrzów, ale tylko zremisowało 2:2 z FC Crotone. Chievo Werona z Mariuszem Stępińskim w roli zmiennika wygrało 2:1 z Bologna FC i jest blisko utrzymania.

radość piłkarzy Chievo Werona PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI / Na zdjęciu: radość piłkarzy Chievo Werona
Lazio dostało w sobotę wielki prezent od piłkarzy Interu Mediolan oraz US Sassuolo. Ekipa z Mapei Stadium zwyciężyła 2:1 w Lombardii. W tej sytuacji Biancocelesti potrzebowali tylko i aż trzech punktów w meczu z FC Crotone, żeby dostać się do Ligi Mistrzów. Z tym miejscem wiązały ich dotychczas koszmarne wspomnienia. Ekipa z południa Włoch była ostatnim przeciwnikiem Lazio w poprzednim sezonie, a porażka z nim kosztowała rzymian czwarte miejsce w tabeli.

Lazio zagrało bez kontuzjowanych kapitana Marco Parolo, najlepszego strzelca Ciro Immobile oraz asystenta Luisa Alberto. Poważnie osłabione wyszło na prowadzenie w 15. minucie dzięki strzałowi Senada Lulicia z rzutu karnego. Stołeczna drużyna cieszyła się przewagą gola przez kilkanaście minut do momentu uderzenia Simiego na 1:1. Po przerwie Federico Ceccherini odwrócił układ sił na murawie, ponieważ po jego uderzeniu na prowadzenie 2:1 wyszło Crotone. Ostateczny wynik 2:2 niewiele dał obu klubom. Lazio nie jest jeszcze pewne awansu do Ligi Mistrzów, a jego przeciwnik wylądował na miejscu spadkowym.

Chievo Werona znalazło się tydzień temu nad strefą spadkową dzięki zwycięstwu z Crotone. Piątego gola w sezonie zdobył w tym spotkaniu Mariusz Stępiński i został najskuteczniejszym Polakiem w lidze włoskiej. Nie skłoniło to trenera Rolando Marana do wystawienia Stępińskiego w jedenastce na pojedynek z Bologna FC. Na ławce rezerwowych był również Paweł Jaroszyński. Chievo rozpoczęło źle, ponieważ już w 12. minucie straciło gola z rzutu karnego. W przerwie goście obmyślili plan na odwrócenie wyniku, a wcielili go w życie Emanuele Giaccherini oraz Roberto Inglese. Dzięki wygranej 2:1 w Bolonii drużyna z Werony jest blisko utrzymania. Stępiński wszedł na murawę w 83. minucie.

Zagrożony degradacją jest również SPAL. Sezon kończy dwoma spotkaniami z klubami z górnej połowy tabeli. Pierwsze z nich rozegrał na stadionie Torino FC i nie wyglądał na zlęknionego. W 22. minucie Alberto Grassi wyprowadził beniaminka na prowadzenie i defensywa z dwoma Polakami w szeregach miała czego bronić. Czyste konto zachowywała do 68. minuty, ale w końcu pękła. Andrea Belotti oraz Lorenzo De Silvestri strzelili gole na 2:1.