Pogoń przerwała złą passę - relacja z meczu Chemik Police - Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin przerwała złą passę spotkań bez zwycięstwa i tym razem pewnie pokonała Chemika Police 3:1. Spotkanie rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, kiedy to Portowcy strzelili dwie bramki w trzy minuty. Trzeba przyznać, że trener Mandrysz mimo zwycięstwa będzie miał dużo do analizy. Jego zespół w 88. minucie popełnił serię katastrofalnych błędów i niemal sam sobie wbił piłkę do bramki. Radość Chemika trwała zbyt długo i szybko zostali za to skarceni przez Lebedyńskiego, który tym samym ustalił wynik meczu.

Łukasz Płócienniczak

To spotkanie było swoistym być albo nie być dla trenera Pogoni Szczecin. Seria pięciu spotkań bez zwycięstwa, w tym jedno zaległe z Zawiszą Bydgoszcz, musiała dać do myślenia działaczom Portowców. W przypadku porażki w debrach Piotr Mandrysz mógł stracić pracę.

Od początku spotkania widać było, że Pogoń bardzo chce wygrać derby. W 5. minucie pierwszy raz zagroziła bramce gospodarzy. Piotr Petasz uderzył mocno i precyzyjnie z rzutu wolnego, ale świetną paradą popisał się Mateusz Wiśniewski. Niespełna 27 minut później przyjezdni objęli prowadzenie. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Mikołaj Lebedyński i strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera Chemika. Nie minęły trzy minuty i ponownie w ekipie Pogoni zapanowała radość. Tym razem celnym dośrodkowaniem popisał się Ferdinand Chi Fon, a futbolówkę do bramki, strzałem głową, skierował Maciej Ropiejko. Gospodarze dostali dwa mocne ciosy, po których trudno było im wrócić do gry. Dodatkowo sędzia co chwilę przerywał grę, bo na boisku lodowały serpentyny, które nakazywał uprzątnąć. Przez co pod koniec pierwszej połowy przedłużył ją aż o sześć minut. To wybijało z rytmu piłkarzy obu ekip, gra głównie toczyła się w środku pola. Zawodnicy nie potrafili stworzyć sobie sytuacji strzeleckiej. Wynik 2:0 utrzymał się do końca pierwszej odsłony.

W drugiej części Chemik musiał diametralnie przestawić się, by skutecznie zaatakować bramkę Pogoni i choćby wyrównać. Jednak miał bardzo utrudnione zadanie. Pierwszy trener gospodarzy siedział na trybunach. Marek Czerniawski dostał karę, która przypadła właśnie na to spotkanie i z ławki trenerskiej zespół prowadził jego asystent. Może to był powód tego, że Chemik w drugiej połowie dalej nie mógł nic z działać. Pogoń natomiast się cofnęła, zamiast iść za ciosem. Dlatego dalej mogliśmy oglądać „kopaninę” w środku pola. W rywalizację chcieli się włączyć także kibice, którzy w dalszym ciągu rzucali serpentyny na boisko. Dopiero dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Chemik strzelił kontaktową bramkę. Fatalną postawę obrońców, kandydata do awansu, wykorzystał Krzysztof Stefaniak i ulokował piłkę w siatce. Takiej bramki Pogoń nie powinna stracić. Policzanie zbyt długo się cieszyli ze zdobycia gola i już minutę później zostali za to skarceni, a strzelcem bramki okazał się Lebedyński. Mimo, że sędzia przedłużył zawody o kolejne pięć minut wynik nie uległ już zmianie. Pogoń wygrała, bo wygrać musiała. Natomiast sytuacja Chemika robi się co raz mniej ciekawa. By uciec ze strefy spadkowej policzanie potrzebują aż dziesięciu punktów.

Chemik Police - Pogoń Szczecin 1:3 (0:2)
0:1 - Lebedyński 32'
0:2 - Ropiejko 35'
1:2 - Stefaniak 88'
1:3 - Lebedyński 89'

Chemik Police: Wiśniewski - Kargol, Janicki, Bieniek (50' Pachulski), Brzeziński (78' Dutkiewicz), Stefaniak, Krzyżanowski, Jarymowicz, Szałek, Ciołek, Sajewicz (56' Wydurski).

Pogoń Szczecin: Wójcik - Skrzypek, Dymek, Kołc, Petasz, Chi Fon (78' Wólkiewicz), Sobczyński, Szczyrba, Parzy (68' Rydzak), Lebedyński (89' Koman), Ropiejko.

Żółte kartki: Stefaniak (Chemik) oraz Petasz, Szczyrba (Pogoń).

Sędzia: Redzińśki.

Widzów: 2500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!