II liga: ŁKS Łódź uciekł z opresji, a MKS Kluczbork ze strefy spadkowej

ŁKS wygrał 2:1 z Błękitnymi Stargard i ma ponownie trzy punkty przewagi nad będącym na miejscu barażowym Radomiakiem. MKS Kluczbork pokonał 2:1 Olimpię Elbląg i opuścił strefę spadkową. Z II ligi spadła Legionovia Legionowo.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
ŁKS stracił w weekend całą przewagę wypracowaną nad czwartym w tabeli Radomiakiem. Zaległy mecz w Stargardzie był szansą na jej ekspresowe odzyskanie. Błękitni liczyli z kolei, że praktycznie zagwarantują sobie utrzymanie na szczeblu centralnym. To oni byli skuteczniejsi w pierwszej połowie. Gola zdobyli akurat po najciekawszych kilkunastu minutach w grze kandydata do awansu. Patryk Skórecki pokonał Michała Kołbę strzałem z półwoleja po wrzutce Damiana Mosiejki. Łodzianom w odwróceniu wyniku na 2:1 pomógł zmianami szkoleniowiec. Krótko po wejściu z ławki rezerwowych Łukasza Zagdańskiego goście, a konkretnie Maksymilian Rozwandowicz wyrównał strzałem z rzutu karnego, a kolejny zmiennik Rafał Kujawa rozstrzygnął mecz w przedostatniej minucie czasu regulaminowego. ŁKS uciekł z opresji i w Stargardzie, i w tabeli. Beniaminek jest więc coraz bliżej awansu.

Olimpia Elbląg więcej punktów na własnym stadionie traci niż zdobywa. Ponadto wpuściła tam więcej goli niż strzeliła, co w przypadku klubu z górnej połowy tabeli jest nietypowe. Mecz z obecnym blisko dna MKS-em Kluczbork był okazją na podreperowanie statystyk i nawet dobrze się dla gospodarzy rozpoczął. W 12. minucie Krzysztof Niburski wyprowadził ich na prowadzenie. To były jednak tylko miłe złego początki. Po przerwie dwa gole z rzutów karnych zdobył Sebastian Deja. Pewny egzekutor jedenastek zapewnił ekipie z Kluczborka zwycięstwo 2:1 i wyprowadził ze strefy spadkowej.

Rozwój Katowice jest czołową siłą ligi pod kątem wyników na własnym stadionie. Zgodnie z przewidywaniami zaatakował on więc Siarkę Tarnobrzeg i udokumentował odważną grę golem Adama Żaka w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Po przerwie ten sam zawodnik trafił do siatki po raz drugi i w tym sezonie ma już na koncie 10 trafień. Rozwój pokonał ekipę z Podkarpacia 3:1.

Garbarnia Kraków przesunęła się niedawno na sam szczyt tabelki rundy wiosennej. Beniaminek zdobył w tym roku 26 punktów, a po kolejny ich komplet pojechał do Legionowa. Porażka z zespołem z Mazowsza w rundzie jesiennej to największa wpadka Garbarni w sezonie, jaką zobaczyli kibice na jej stadionie. W rewanżu spisała się niewiele lepiej. Dopiero w 90. minucie doprowadziła do remisu 2:2 i to był najgorszy możliwy rezultat dla obu stron. Garbarnia nie zbliżyła się do czołówki, a Legionovia spadła z ligi. Od pewnego czasu trzymała legionowian w niej wyłącznie matematyka.

Na zakończenie dnia GKS Bełchatów zagrał na miarę oczekiwań swoich kibiców i pokonał 2:1 coraz gorzej spisującego się lidera GKS 1962 Jastrzębie.

21. kolejka II ligi:

Olimpia Elbląg - MKS Kluczbork 1:2 (1:0)

1:2 - Rafał Kujawa 89'

Rozwój Katowice - Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:0)
1:0 - Adam Żak 45'
2:0 - Adam Żak 48'
3:0 - Michał Płonka 57'
3:1 - Krzysztof Ropski 70'

Legionovia Legionowo - Garbarnia Kraków 2:2 (0:1)
0:1 - Patryk Serafin 25'
1:1 - Mario Vasilij 74'
2:1 - Klemen Nemanić 86'
2:2 - Grzegorz Gawle 90'

GKS Bełchatów - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (2:0)
1:0 - Bartłomiej Bartosiak 16'
2:0 - Emile Thiakane 31'
2:1 - Dominik Szczęch 85'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ŁKS pozostanie na miejscu premiowanym awansem do końca sezonu?