III liga: Widzew Łódź ograł "czerwoną latarnię". Były ligowiec nie pomógł gościom

Zdjęcie okładkowe artykułu: Agencja Gazeta / Marcin Stepien / Na zdjęciu: Franciszek Smuda
Agencja Gazeta / Marcin Stepien / Na zdjęciu: Franciszek Smuda

Trwa walka o awans do II ligi. W weekend mecze wygrał prowadzący w grupie I Widzew Łódź oraz plasujący się tuż za plecami lidera Lechia Tomaszów Mazowiecki.

W tym artykule dowiesz się o:

Prawdopodobnie dopiero bezpośrednie starcie Widzewa Łódź z Lechią Tomaszów Mazowiecki w 33. kolejce zadecyduje o tym, która z drużyn awansuje do II ligi. W 29. serii obydwa zespoły zwyciężyły. Wicelider w piątek 1:0 pokonał w Ostródzie Sokół.

Łatwiejszego rywala miał Widzew. Do Łodzi przyjechał ostatni w tabeli GKS Wikielec, którego barw broni znany z boisk ekstraklasy Remigiusz Sobociński. Były zawodnik m.in. Amiki Wronki nie pomógł swojej drużynie. Podopieczni Franciszka Smudy nie dali szans beniaminkowi.

Pierwszy gol padł już w 5. minucie. Zdobył go Dario Kristo, który trafił głową po dograniu z rzutu rożnego. Wynik podwyższył pięć minut przed przerwą Damian Kostkowski. Gospodarze po raz kolejny zaskoczyli rywala po dośrodkowaniu z kornera. To nie był koniec. W 45. minucie na 3:0 trafił, po podaniu Kacpra Falona, Mateusz Michalski.

W drugiej części gospodarze stworzyli sobie kilka kolejnych okazji na podwyższenie wyniku, ale wysoko prowadząc Widzewiacy nie byli już tak skoncentrowani.

Widzew wciąż ma dwa punkty przewagi nad Lechią. Widzew Łódź - GKS Wikielec 3:0 (3:0)

1:0 - Kristo 5' 2:0 - Kostkowski 40' 3:0 - Michalski 45'

Widzew: Maciej Humerski - Bartłomiej Niedziela, Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Marcin Pigiel, Mateusz Michalski, Dario Kristo (46' Michał Miller), Maciej Kazimierowicz, Marek Zuziak (69' Daniel Mąka), Kacper Falon (66' Marcel Pięczek), Robert Demjan (80' Marcin Kozłowski).

GKS: Damian Suszczewicz - Piotr Kacperek, Remigiusz Sobociński (75' Kamil Tomczyk), Mateusz Jajkowski, Rafał Śledź, Cezary Nowiński (66' Szymon Jajkowski), Adrian Płoski (46' Siergiej Gurow), Borys Piórkowski, Jakub Górski (46' Piotr Wypniewski), Paweł Tomkiewicz, Paweł Kolcz.

Żółte kartki: Gurow, Jajkowski (GKS). Widzów: