Polski napastnik strzelił gola Bayernowi

W czwartek wieczorem w Niemczech odbyły się spotkania 23. kolejki miejscowej III ligi gr. południowa (Regionalliga Süd). Rezerwy Bayernu Monachium podjęły na Stadionie an der Grünwalder Straße wyżej notowanego rywala - SV 07 Elversberg.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gości pojawił się były młodzieżowy reprezentant Polski - Mirosław Spiżak. W 43. minucie meczu nasz rodak pokonał golkipera zespołu ze stolicy Bawarii.

Jednak po przerwie miejscowi zdołali wyrównać. W 63. mniucie piłkę w siatce umieścił Toni Kross. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Spiżak zagrał cały pojedynek. Dotychczas w bieżącym sezonie wystąpił on w 10 meczach trzecioligowych, ale dopiero w czwartek wychowanek Kabla Kraków zaliczył swoje pierwsze trafienie.

Spiżak w rundzie jesiennej reprezentował barwy SpVgg Unterhaching.

Bayern II Monachium - SV 07 Elversberg 1:1 (0:1)
0:1 - Spiżak 43'
1:1 - Kross 63'