Finał Ligi Mistrzów. To Sergio Ramos doprowadził do błędu Lorisa Kariusa? Sytuacja z 49. minuty przedmiotem dyskusji

Sergio Ramos nie tylko zakończył występ Mohameda Salaha, ale też doprowadził do błędu Lorisa Kariusa przy bramce na 1:0? Taka teoria spiskowa pojawiła się w internecie po finale Ligi Mistrzów. Dowodem na jej poparcie ma być sytuacja z 49. minuty.

Grzegorz Wojnarowski
Sergio Ramos Getty Images / Na zdjęciu: Sergio Ramos

W sobotni wieczór Ramos po raz trzeci z rzędu wygrał z Realem Madryt Champions League. Cenne trofeum zdobył, ale sympatii i uznania fanów już nie. W wyniku starcia z nim kontuzji barku doznał Salah, najlepszy piłkarz Liverpoolu, i musiał zejść z boiska już w 31. minucie.

Nie brakuje takich, którzy w faulu Ramosa na Egipcjaninie widzą premedytację i celowe wyeliminowanie z meczu asa atutowego "The Reds". Krytycy Hiszpana wskazują, że upadając na murawę razem z rywalem długo przytrzymywał jego rękę i uniemożliwiał mu bezpieczne wylądowanie, a gdy Salah schodził z boiska, obrońca "Królewskich" się uśmiechał.

O ile w przypadku faulu napastniku Liverpoolu kwestią dyskusyjną są tylko jego intencje, o tyle drugie zdarzenie z udziałem Ramosa, które zwróciło uwagę internautów, jest już mniej jednoznaczne. Chodzi o sytuację z 49. minuty, gdy Hiszpan wbiegł w pole bramkowe i prawdopodobnie uderzył łokciem w twarz bramkarza angielskiej drużyny Lorisa Kariusa. Dwie minuty później Karius w trudny do wytłumaczenia sposób dał się zaskoczyć Karimowi Benzemie przy wyrzucie piłki. Trafił w nogę Francuza, który zdobył jednego z najłatwiejszych goli w życiu.

Według zwolenników teorii spiskowych Ramos uderzył niemieckiego bramkarza celowo, a ten chwilę później popełnił irracjonalny błąd, ponieważ wciąż był oszołomiony.

Na antenie telewizji ZDF tę kontrowersyjną sytuację skomentował jeden z najlepszych golkiperów w historii piłki nożnej, Oliver Kahn. - Możemy tylko spekulować, czy domniemane uderzenie łokciem wpłynęło na Kariusa. Jednak taki cios nigdy nie jest przyjemny, we wskazanej sytuacji był niepotrzebnym zagraniem ze strony Ramosa. Nie musiał używać łokci - ocenił były piłkarz Bayernu Monachium.
Finał Ligi Mistrzów w Kijowie zakończył się zwycięstwem Realu nad Liverpoolem 3:1. Karius, wcześniej bardzo chwalony za swoją postawę w sezonie 2017/2018, popełnił duży błąd nie tylko przy golu Benzemy na 1:0, ale i przy trafieniu Garetha Bale'a na 3:1.

Czy sytuacja z 49. minuty finału Ligi Mistrzów spowodowała błąd Lorisa Kariusa przy bramce na 1:0 dla Realu?