Sparingowo: Lechia lepsza od Pogoni

W sparingu dwóch zespołów z Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała 2:1 Pogoń Szczecin. Do wygranej mocno przyczynili się zdobywcy bramek dla gdańszczan, Filip Mladenović i Jarosław Kubicki.

Michał Gałęzewski
Filip Mladenović WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Filip Mladenović
Od początku mecz we Wronkach nie należał do najciekawszych. Obie drużyny nie stwarzały sobie wielu akcji. W końcu pierwsza skutecznie zaatakowała Pogoń. Po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Soufian Benyamina i pokonał głową Zlatana Alomerovicia.

Do ataków ruszyła Pogoń Szczecin. Na połowie rywali sfaulowany został Jarosław Kubicki. Z około 25-metra do rzutu wolnego podszedł Filip Mladenović i doskonałym strzałem pokonał szczecińskiego bramkarza, doprowadzając do remisu w I połowie.

Po zmianie stron niezwykle aktywny w ofensywie Lechii był Kubicki, który próbował strzału w 60. minucie. To mu jeszcze nie wyszło, jednak w końcu dopiął swego. Po podaniu Mladenovicia, właśnie Kubicki pozyskany w ostatnim okienku transferowym z Zagłębia Lubin wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 2:1, którego gdańszczanie nie oddali do końca.

Dla Lechii to trzecie zwycięstwo w czwartym meczu w tym okresie transferowym. Pogoń natomiast przegrała po raz pierwszy.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)
1:0 - Benyamina 35'
1:1 - Mladenović 43'
1:2 - Kubicki 64'

Pogoń Szczecin: Łukasz Budziłek (46' Jakub Bursztyn) - David Niepsuj (64' Cornel Rapa), Sebastian Rudol (64' Sebastian Walukiewicz, 89' Hubert Sadowski), Lasza Dwali (64' Mariusz Malec), Ricardo Nunes (64' Hubert Matynia) - Zvonimir Kozulj (64' Tomasz Hołota), Kamil Drygas (60' Stanisław Wawrzynowicz) - Spas Delew (64' Marcin Listkowski), Radosław Majewski (64' Sebastian Kowalczyk), Adam Frączczak (64' Dawid Błanik) - Soufian Benyamina (64' Adrian Benedyczak).

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Paweł Stolarski (75' Joao Nunes), Michał Nalepa (75' Daniel Mikołajewski), Błażej Augustyn (75' Adam Chrzanowski), Filip Mladenović (75' Mateusz Lewandowski) - Ariel Borysiuk (15' Daniel Łukasik), Mateusz Sopoćko (75' Patryk Lipski), Jarosław Kubicki (75' Karol Fila) - Przemysław Macierzyński (65' Florian Schikowski), Flavio Paixao (75' Jakub Arak), Lukas Haraslin (75' Egy Maulana).

Żółte kartki: Drygas (Pogoń), Łukasik, Fila, Lipski (Lechia).

Kto na koniec sezonu będzie wyżej w tabeli Lotto Ekstraklasy?