El. LE: Jakub Piotrowski rozkręca się. Dwie asysty Polaka i awans KRC Genk

Jakub Piotrowski asystował przy dwóch golach w wygranym przez KRC Genk 4:1 meczu z CS Folą Esch. Belgijski klub może zagrać w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy z Lechem Poznań.

Jakub Piotrowski (przy piłce) WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Piotrowski (przy piłce)
Rywalizacja drużyn z Beneluksu została rozstrzygnięta w 28 minut. Po tym czasie KRC Genk prowadził na własnym stadionie 4:0 z CS Folą Esch. Do końca dwumeczu pozostały jeszcze ponad dwie godziny, które trzeba było dograć. W pierwszym, zakończonym rezultatem 5:0 spotkaniu zadebiutował Jakub Piotrowski. W rewanżu nowy pomocnik Genk zagrał po raz pierwszy w podstawowym składzie od czasu transferu z Pogoni Szczecin.

Polak radził sobie w Luksemburgu bardzo dobrze. Chce szybko przekonać trenera Clementa Philippe, że zasługuje na regularną grę w jedenastce Genku. W 16. minucie belgijska drużyna prowadziła 2:0, a Piotrowski asystował przy obu golach. W 13. minucie podanie młodego pomocnika wykorzystał Edon Zhegrova. Nie minęło dużo czasu i po wrzutce Polaka przymierzył Bryan Heynen.

W składzie Genku zmieniło się siedmiu zawodników w porównaniu z poprzednim meczem. Nie przeszkodziło to w ponownym zdominowaniu Foli. Ekipa z Belgii przełożyła 57 procent posiadania piłki w pierwszej połowie na siedem strzałów, z czego większość była w światło bramki.

Rewanż zakończył się wynikiem 4:1, więc w dwumeczu padło w sumie aż 10 bramek. KRC Genk nie miał żadnego problemu z wyeliminowaniem zespołu, który w poprzednim sezonie doszedł do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. To była dla niego tylko rozgrzewka.

Genk będzie przeciwnikiem Lecha Poznań w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy, o ile Kolejorz poradzi sobie z Szachtiorem Soligorsk. Legia Warszawa pozna swojego przeciwnika w czwartek. W razie awansu Górnik Zabrze wie już, że zagra z Feyenoordem Rotterdam, a Jagiellonia Białystok z KAA Gent.

CS Fola Esch - KRC Genk 1:4 (0:2)
0:1 - Edon Zhegrova 13'
0:2 - Bryan Heynen 16'
0:3 - Zinho Gano 59'
1:3 - Stefano Bensi 61'
1:4 - Edon Zhegrova 63'

Pierwszy mecz: 0:5. Awans: Genk.

Fola: Emanuel Cabral - Roman Pierrard, Julein Klein (77' Guillaume Mura), Peter Chrappan, Mehdi Kirch (66' Corentin Kocur) - Rodrigue Dikaba, Bruno Frere - Ken Corral, Dejvid Sinani, Stefano Bensi (83' Lucas Raposo) - Samir Hadji.

Genk: Nordin Jackers - Rubini Seigers, Dries Wouters, Jhon Lucumi, Bojan Nastić - Bryan Heynen (66' Nikolaos Karelis), Ibrahima Seck, Jakub Piotrowski - Manuel Benson, Zinho Gano, Edon Zhegrova.