Wisła Płock wciąż bez wygranej. "Ostatnio szczęście nam nie dopisuje"

- W życiu trzeba mieć też trochę szczęścia. Ostatnio ono nam nie dopisuje - przyznał trener Dariusz Dźwigała po porażce Wisły Płock z Koroną Kielce (1:2). Płocczanie wciąż nie wygrali meczu w lidze.

Maciej Siemiątkowski
Dariusz Dźwigała Newspix / Piotr Kucza / Dariusz Dźwigała
W trzeciej kolejce Nafciarze przegrali u siebie 1:2 z Koroną Kielce. Od 34. minuty płocczanie mieli utrudnione zadanie: drugą żółtą kartkę otrzymał Giorgi Merebaszwili. - Ona miała znaczący wpływ na przebieg meczu. Korona miała przewagę, ale z tego nic nie wynikało. Liczyliśmy na odbiory piłki i grę z kontry. Tak udało nam się zachować wynik 0:0 do przerwy - skomentował trener Dariusz Dźwigała.

Szkoleniowiec ekipy z Płocka po pojedynku wyliczył problemy, przez które jego zespół przegrał po raz drugi. - Mecz zaczęliśmy zbyt wolno. Zostaliśmy odcięci przez środek pola Korony [...] W życiu trzeba mieć też trochę szczęścia. Ostatnio ono nam nie dopisuje. W ostatnich spotkaniach graliśmy bardzo dobrze, ale brakowało skuteczności, gdzie z czterech punktów jakie powinniśmy mieć, jest tylko jeden.

Zaledwie punkt komplikuje sytuację płocczan w tabeli. Po zakończeniu trzeciej kolejki może się okazać, że Nafciarze wylądują w strefie spadkowej. - Dwa pierwsze spotkania mają ogromny wpływ na to, gdzie teraz jesteśmy. Sami sobie wytworzyliśmy ciśnienie - przyznał Dźwigała.

- Wiem, że każdy jeszcze jest myślami w poprzednim sezonie, jednak wtedy początek też nie był zadowalający. Wierzę w to, co robię. Mecz z Koroną był pechowy, ale rywale chociaż wygrali, to nie stwarzali sobie wielu akcji z gry [..] Nie panikuję, bo wiem, jak piłkarze ciężko pracują - dodał na zakończenie.

Czy Wisła Płock wygra następny mecz z Wisłą Kraków?