FC Barcelona z kolejnym Pucharem Gampera. Boca Juniors bez szans

FC Barcelona w meczu o Puchar Gampera pokonała Boca Juniors 3:0 (2:0). Dla Dumy Katalonii to już 41. takie trofeum w historii klubu.

Dawid Borek
Dawid Borek
Lionel Messi Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: Lionel Messi
Trofeum Joana Gampera to coroczne przedsezonowe zmagania, które organizuje Barcelona. Nazwa pucharu jest hołdem dla założyciela, zawodnika i prezydenta klubu Joana Gampera.

W tym sezonie Blaugrana podjęła argentyńskie Boca Juniors, pewnie pokonując rywala 3:0 (2:0). Dla Dumy Katalonii to już 41. takie trofeum (rozgrywki odbywają się od 1966 roku).

Strzelanie na Camp Nou rozpoczął pozyskany tego lata przez Barcelonę za 41 mln euro Malcom. Brazylijczyk pokonał bramkarza Boca Juniors w 18. minucie spotkania, po akcji lewą stroną boiska.

Na kilka minut przed przerwą dorobek Blaugrany powiększył Lionel Messi. Argentyńczyk wykorzystał małe zamieszanie w polu karnym, przejął piłkę i ze stoickim spokojem skierował futbolówkę do siatki.

W 67. minucie wynik na 3:0 podwyższył Rafinha. Brazylijczyk pokonał bramkarza argentyńskiej drużyny po widowiskowej akcji rozpoczętej tuż przed polem karnym.

FC Barcelona - Boca Juniors 3:0 (2:0)
1:0 - Malcom 18'
2:0 - Lionel Messi 39'
3:0 - Rafinha 67'

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Barcelona w sezonie 2018/2019 wygra Ligę Mistrzów?