Bayern Monachium rozbił sparingpartnera. Lewandowski nie grał, ale jego zmiennik strzelił cudownego gola (wideo)

W ostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu Bundesligi Bayern Monachium pokonał 4:1 Hamburger SV. Robert Lewandowski nie zagrał z powodu kontuzji, a jego zmiennik, Sandro Wagner zdobył efektowną bramkę.

Maciej Kmita
Sandro Wagner Getty Images / Alexandra Beier / Na zdjęciu: Sandro Wagner
Robert Lewandowski nie wystąpił przeciwko spadkowiczowi z Bundesligi ze względu na problemy z mięśniem uda. Nie jest to poważny uraz, a "Lewy" jest oszczędzany profilaktycznie - jego udział w środowym meczu nie był konieczny. Więcej o tym TUTAJ.

Pod nieobecność Polaka od pierwszego gwizdka zagrał Sandro Wagner i trzeba przyznać, że wykorzystał swoje pięć minut, bo skompletował dublet.

Pierwszego gola strzelił z rzutu karnego, ale o jego drugim trafieniu będzie głośno. W 41. minucie spotkania były reprezentant Niemiec pokonał bramkarza rywali efektownym uderzeniem piętą

Autorem pozostałych dwóch goli był Thomas Mueller, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie. Trener Niko Kovac skorzystał w Hamburgu z 22 zawodników. Poza Lewandowskim zabrakło też m.in. Matsa Hummelsa, Jerome'a Boatenga czy Javiego Martineza.

Zobacz bramki z meczu Hamburger SV - Bayern Monachium:

Bayern rozpoczął sezon od zwycięstwa z Eintrachtem Frankfurt (5:0) w meczu o Superpuchar Niemiec, a rozgrywki ligowe drużyna Niko Kovaca zainauguruje w piątek domowym spotkaniem z TSG 1899 Hoffenheim.

Hamburger SV - Bayern Monachium 1:4 (1:2)
1:0 - Narey 25'
1:1 - Wagner (k.) 31'
1:2 - Wagner 41'
1:3 - Mueller 73'
1:4 - Mueller 86'

Skład Bayernu: Neuer (46' Ulreich) - Rafinha (59' Kimmich), Awoudja (46' Suele), Mihaljevic (59' Senkbeil), Koehn (83' Cuni) - Rudy (59' Thiago) - Robben (46' Ribery), Sanches (73' Zaiser), Goretzka (59' Mueller), Coman (59' Frantzke) - Wagner (73' Zirkzee).