Premier League: trzecia porażka Fabiańskiego. Polak znów najlepszy w drużynie

West Ham United zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W sobotę Łukasz Fabiański znów był najlepszy w swojej drużynie, ale Młoty przegrały z Arsenalem 1:3.

Bartosz Zimkowski
Łukasz Fabiański broni strzał w meczu z Arsenalem Getty Images / Clive Mason / Łukasz Fabiański broni strzał w meczu z Arsenalem
To był już dziewiąty mecz Łukasza Fabiańskiego przeciwko Arsenalowi, w którym grał przez siedem lat. Bilansu nie miał dobrego przed tym spotkaniem, ponieważ tylko raz zachował czyste konto i wpuścił 15 bramek. Mimo to wygrał połowę z tych meczów, ale w sobotnie popołudnie było inaczej.

Tradycyjnie Polak należał do najlepszych zawodników WHU. Już w 11. minucie Henrich Mchitarjan huknął jak z armaty z 15. metrów i kapitalnie interweniował Fabiański. Piłkę do siatki skierował jeszcze Aaron Ramsey, ale był na spalonym co zauważyli sędziowie i gola nie uznali.

Obie drużyny miały o co grać. Przegrały bowiem oba pierwsze mecze, a sytuacja Kanonierów zrobiła się jeszcze gorsza w 25. minucie. Marko Arnautović oddał płaski strzał z 17 metrów i ręce Petra Cecha okazały się zbyt krótkie, żeby złapać piłkę. Tylko pięć minut utrzymywał się remis. Prawą flanką szarżował Hector Bellerin, zauważył niepilnowanego Nacho Monreala i dograł mu idealnie. Jeszcze Fabiański delikatnie dotknął piłki, ale zbyt słabo, żeby ta nie dotarła do Hiszpana. Ten z bliska wymierzył sprawiedliwość.

Szczęście polskiemu bramkarzowi nie dopisało 20 minut przed końcem. Rezerwowy Alexandre Lacazette wbił piłkę na piąty metr i trafił nią w Issę Diopa (to był jego debiut w WHU). Były zawodnik Tuluzy wpakował futbolówkę do własnej siatki i Fabiański był bez szans.

W ostatnich sekundach spotkania Arsenal postawił kropkę nad "i". Bellerin zanotował drugą asystę, a niepilnowany na siódmym metrze Danny Welbeck mógł zapytać Fabiańskiego, w który róg chce, żeby strzelił. Unai Emery wygrał pierwszy mecz jako trener Arsenalu, a WHU z zerowym dorobkiem punktowym jest ostatni w tabeli.

Nawet na ławce rezerwowych w Southampton zabrakło Jana Bednarka. Święci przegrali z Leicester City 1:2.