Chiny: gol i asysta Adriana Mierzejewskiego

Świetny mecz Adriana Mierzejewskiego w Chinach. Polski pomocnik strzelił gola oraz dołożył asystę w spotkaniu Changchun Yatai - Hebei CFFC (2:2).

Bartosz Zimkowski
Adrian Mierzejewski z koszulką Changchun Yatai FC Instagram / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski z koszulką Changchun Yatai FC

To było drugie trafienie Adriana Mierzejewskiego w Chinach. Tym razem pokonał bramkarza Hebei CFFC w 71. minucie doprowadzając do remisu 1:1. Goście ponownie wyszli na prowadzenie, ale Changchun Yatai tuż przed końcem meczu wyrównało, gdy reprezentant Nigerii Odion Ighalo zdobył gola po asyście Mierzejewskiego.

Polski zawodnik spędził na boisku pełne 90 minut, a warto zaznaczyć, że w drużynie gości wystąpili tacy piłkarze jak Javier Mascherano czy Ezequiel Lavezzi (strzelił jedną z bramek).

Remis 2:2 sprawił, że Changchun Yatai zajmuje dwunaste miejsce (liga ma 16 zespołów) i ma tyle samo punktów co Hebei CFFC. Bilans Mierzejewskiego w Chinach to dziewięć ligowych meczów, dwa gole i trzy asysty.

Changchun Yatai - Hebei CFFC 2:2 (0:1)
0:1 - Ezequiel Lavezzi 8'
1:1 - Adrian Mierzejewski 71'
1:2 - Ayoub El Kaabi 83'
2:2 - Odion Ighalo 89'

Czy Mierzejewski powinien dostać powołanie do reprezentacji Polski?