Puchar Ligi Angielskiej: kolejny gol Pawła Wszołka i wygrana QPR, klęska drużyny Kamila Grosickiego

Paweł Wszołek znów przyczynił się do awansu Queens Park Rangers w Pucharze Ligi Angielskiej. W starciu II rundy z Bristol City Polak zdobył gola, a jego zespół zwyciężył 3:1.

Szymon Mierzyński
Eros Pisano (z lewej) i Paweł Wszołek (z prawej) Getty Images / Naomi Baker / Eros Pisano (z lewej) i Paweł Wszołek (z prawej)
26-letni skrzydłowy trafił do siatki w 18. minucie. Wówczas londyńczycy objęli dwubramkowe prowadzenie, a potem pilnowali tej przewagi i nie wypuścili już z rąk awansu.

Dla Pawła Wszołka był to drugi gol w obecnej edycji Pucharu Ligi. Wcześniej pokonał w pojedynku I rundy bramkarza Peterborough United, a QPR wygrało 2:0.

Zadowolony może być też Jan Bednarek. Były obrońca Lecha Poznań spędził na boisku 90 minut, zaś jego Southampton ograł na wyjeździe Brighton and Hove Albion 1:0.

Awans wywalczył też West Ham United, który zwyciężył AFC Wimbledon 3:1, tyle że w tym pojedynku Polaka nie zobaczyliśmy, bo Łukasz Fabiański zasiadł na ławce rezerwowych (bramki Młotów bronił Adrian).

Zdecydowanie mniej szczęścia mieli Kamil Grosicki i Mateusz Klich. Hull City zostało rozbite u siebie przez Derby County ("Grosik" był poza osiemnastką), zaś Pawie uległy Preston North End. Klich zaczął zmagania w rezerwie i wszedł na boisko zaraz po przerwie.