II liga: remis lidera w Wejherowie. Gryf otrząsnął się po klęsce

Liderująca Siarka Tarnobrzeg zgubiła punkty w Wejherowie, gdzie zremisowała 1:1 z Gryfem. Drużyna z północy Polski wróciła do równowagi po kompromitującej porażce 2:7 w poprzednim meczu.

piłkarze Gryfa Wejherowo Newspix / DOMINIK BUZE/FOTOPYK / Na zdjęciu: piłkarze Gryfa Wejherowo
Piłkarze z Tarnobrzega wiedzieli, że pozostaną pierwsi w tabeli niezależnie od wyniku w Wejherowie. Nie groziło im niebezpieczeństwo zza pleców, a mogli powiększyć przewagę nad konkurentami. Najaktywniejszy na początku meczu był Krzysztof Ropski. W 15. minucie jeszcze spudłował, ale w 18. minucie poprawił się i wyprowadził Siarkę Tarnobrzeg na prowadzenie 1:0. Ropski wymierzył gospodarzom karę za nieporozumienie bramkarza Szymona Więckowicza ze stoperami.

Po zmianie wyniku atakował Gryf Wejherowo. W jego jedenastce doszło do zmian po kompromitującej porażce 2:7 z Pogonią Siedlce, ale nie była to rewolucja. Sprawdzeni w boju piłkarze dostali szansę na zrehabilitowanie się. W 38. minucie Kamil Włodyka wyrównał na 1:1, dobijając zablokowane uderzenie Dawida Rogalskiego.

Trener Włodzimierz Gąsior wprowadził aż trzech zmienników przed 55. minutą. Z boiska ściągnął między innymi strzelca gola Krzysztofa Ropskiego, który był obciążony żółtą kartką. Siarka raz straconej kontroli nad meczem nie odzyskała, rywalizacja się wyrównała, a remis był rozstrzygnięciem, które nie krzywdziło drużyn. Najlepszych szans na zdobycie zwycięskiego gola nie wykorzystali Maciej Koziara i Kamil Radulj.

Lider z Tarnobrzega ma punkt przewagi nad Olimpią Grudziądz i dwa "oczka" więcej niż Elana Toruń. Gryf jest w środku tabeli.

Gryf Wejherowo - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:1)
0:1 - Krzysztof Ropski 18'
1:1 - Kamil Włodyka 38'

Gryf: Szymon Więckowicz – Michał Bury, Grzegorz Gulczyński (70' Paweł Brzuzy), Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki, Mateusz Goerke - Robert Chwastek, Maciej Koziara, Piotr Kołc, Kamil Włodyka - Dawid Rogalski (78' Paweł Czychowski)

Siarka: Krystaian Krupa - Jakub Głaz, Dawid Kubowicz, Sebastian Duda, Michał Bierzało - Kamil Radulj, Mateusz Wawrylak (55' Eryk Galara) - Aleksander Drobot (46' Kamil Woźniak), Grzegorz Płatek, Krzysztof Ropski (46' Mateusz Janeczko) - Adrian Gębalski

Żółte kartki: Wicki (Gryf) oraz Ropski, Bierzało (Siarka)

Sędzia: Karol Rudziński (Nidzica)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Siarka Tarnobrzeg będzie na miejscu premiowanym awansem po rundzie jesiennej?