Serie A: Napoli chce zemsty. Bartłomiej Drągowski na drodze wicemistrza Włoch

SSC Napoli ma zamiar zrehabilitować się za porażkę 0:3 z Sampdorią Genua. Identycznym wynikiem zakończyło się poprzednie starcie wicemistrza Włoch z Fiorentiną, którą podejmie w sobotę.

Bartłomiej Drągowski Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Bartłomiej Drągowski
Drużyna z Florencji była w poprzednim sezonie koszmarem SSC Napoli. Podopieczni Maurizio Sarriego zdobyli w dwóch meczach z Violą punkt z sześciu możliwych. Ich najgroźniejszy konkurent, Juventus, dwukrotnie pokonał Fiorentinę, co okazało się bardzo ważne w drodze po mistrzostwo Włoch.

29 kwietnia piłkarze Napoli przyjechali do Florencji uskrzydleni zwycięstwem 1:0 z Juventusem. W ich obozie odżyła nadzieja na zdobycie scudetto, kibice wyszli na ulice Neapolu, odpalili sztuczne ognie. Już tydzień później wszyscy zostali sprowadzeni na ziemię. Drużyna Sarriego przegrała na Stadio Artemio Franchi 0:3. To była spektakularna wywrotka Napoli. Trzy gole strzelił neapolitańczykom Giovanni Simeone, a antybohaterem dnia został Kalidou Koulibaly, który już w 8. minucie dostał czerwoną kartkę. Chwilę później Sarri musiał zmienić Jorginho na Lorenzo Tonelliego. Nie minął kwadrans i trenerowi wypadły dwie cząstki z ulubionej jedenastki. Skutki były opłakane.

Rezultatem 0:3 zakończył się również ostatni mecz Napoli z Sampdorią Genua. Azzurri ponieśli pierwszą porażkę pod wodzą Carlo Ancelottiego. Gubili się w obronie, byli niegroźni w ataku. Kompletnie nie wypalił eksperyment z posadzeniem na ławce rezerwowych Jose Callejona i wstawieniem w jego miejsce Simone Verdiego. Po przerwie zamiast Włocha grał już Dries Mertens i akurat Belg ożywił działania Napoli. Dał do zrozumienia Arkadiuszowi Milikowi, że ich rywalizacja o miejsce w podstawowym składzie odzyskuje rumieńce.

Milik zdobył od początku sezonu jednego gola w trzech meczach. W przerwie reprezentacyjnej dał o sobie znać asystą przy bramce Mateusza Klicha w pojedynku z Irlandią. Pierwszym zadaniem Polaka po powrocie do Neapolu będzie pokonanie rodaka Bartłomieja Drągowskiego.

Drugi golkiper Fiorentiny będzie pilnować bramki zamiast kontuzjowanego Albana Lafonta. Francuz nie dokończył poprzedniego meczu z Udinese Calcio. Wprowadzony za niego Drągowski nie miał nic ciekawego do roboty w drugiej połowie. Łukasz Teodorczyk i spółka nie zapewnili mu zadań. Viola wygrała ten mecz 1:0. W Neapolu bramkarz może spodziewać się trudniejszego popołudnia. Dotychczasowe epizody byłego zawodnika Jagiellonii Białystok w Serie A nie były fortunne. W poprzednim sezonie przez 217 minut stracił osiem goli, czyli średnio jednego co 27 minut. Z Pucharu Włoch drużyna Polaka odpadła na drugiej przeszkodzie. Do tego momentu Drągowski wpuścił trzy bramki przez 180 minut.

W najbliższej kolejce stanie między słupkami najpewniej trzech Polaków. Łukasz Skorupski postara się być pierwszym golkiperem w lidze, który nie skapituluje po strzale Krzysztofa Piątka. Nowy napastnik Genoa CFC jest współliderem klasyfikacji snajperów dzięki trzem trafieniom w dwóch występach.

Wojciecha Szczęsnego czeka mecz na szczycie tabeli. Jego Juventus podejmie wicelidera US Sassuolo. W poprzednim sezonie wizyta Neroverdich w Turynie zakończyła się spektakularnym 0:7. Sassuolo jeszcze nigdy nie zapunktowało na terenie Juventusu. Przed przerwą reprezentacyjną wysyłało sygnał, że jest mocne, ale dopiero wizyta w twierdzy mistrza pokaże, jak bardzo mocne. Interesująco zapowiada się pojedynek Cristiano Ronaldo z Kevinem-Princem Boatengiem. Portugalczyk nie pojechał na zgrupowanie swojej reprezentacji i przez dwa tygodnie zastanawiał się, jak wreszcie zdobyć gola w Serie A. Najciekawszy nabytek Sassuolo zrobił to już trzy razy, dwukrotnie w lidze. Spośród piłkarzy sprowadzonych latem do Italii lepiej wygląda tylko Piątek.

Liga Włoska dostępna na żywo w Internecie i urządzeniach mobilnych! Sezon 2018/2019 pokazywany będzie na kanałach Eleven Sports dostępnych na platformie WP Pilot