Tabela Lotto Ekstraklasy: Legia prześcignęła Lecha po wygranej w hicie

W hicie ósmej kolejki ekstraklasy Legia Warszawa pokonała 1:0 Lecha Poznań i prześcignęła go w tabeli. Z kolei swoje miejsce w górnej części stawki utrzymała Korona Kielce, która zremisowała z Pogonią Szczecin.

Maciej Siemiątkowski
Piłkarze Wisły Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Piłkarze Wisły Kraków
W najgorętszym spotkaniu ósmej kolejki Legia Warszawa skromnie pokonała Lecha Poznań. O wyniku zdecydowało trafienie Dominika Nagy'a w 31. minucie. Węgier otrzymał dobre dogranie prostopadłe od Sebastiana Szymańskiego, minął Matusa Putnocky'ego i trafił na pustą bramkę. Tym samym Wojskowi awansowali na szóste miejsce, a Kolejorz spadł na siódmą lokatę.

Z kolei we wcześniejszym spotkaniu padł remis 1:1. Kielczanie musieli gonić wynik po tym, jak w trzeciej minucie do siatki trafił Radosław Majewski. Gospodarze wyrównali za sprawą Elhadji Pape Diawa, który strzałem głową wykorzystał rzut rożny. Drugi z rzędu remis nie urządza ekipy Kosty Runjaicia, która na kolejny tydzień musi odłożyć marzenia o wyjściu ze strefy spadkowej. Z kolei Korona spadła z siódmego na ósme miejsce.