LM: totalny falstart Lokomotiwu Moskwa. 90 minut Grzegorza Krychowiaka

Lokomotiw Moskwa rozpoczął rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów od porażki 0:3 z Galatasarayem Stambuł. W pokonanym zespole zagrał Grzegorz Krychowiak.

Grzegorz Krychowiak (drugi od prawej) PAP/EPA / TOLGA BOZOGLU / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (drugi od prawej)
Radość, która mogła zrodzić się w stolicy Rosji po pomyślnym losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów, zmniejszyła się diametralnie po wizycie w Stambule. Na gorącym terenie Lokomotiw Moskwa spanikował, nie potrafił zdobyć gola, a na dodatek popełniał błędy w defensywie.

W statystyce strzałów było 16:11 dla Galatasarayu Stambuł, a w tych celnych 8:2. Drużyna znad Bosforu udokumentowała przewagę wynikiem 3:0. W 9. minucie Garry Rodrigues uderzył tuż sprzed pola karnego po rękach Guilherme do siatki. W 67. minucie Eren Derdiyok przymierzył idealnie z rzutu wolnego, a wynik ustalił w doliczonym czasie Selcuk Inan uderzeniem z rzutu karnego. Gospodarze zdobyli ostatnią bramkę grając w dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Badou N'Diaye. Nawet w osłabieniu Galatasaray przeprowadził zabójczy kontratak, który zatrzymał faulem Guilherme.

90 minut na boisku spędził Grzegorz Krychowiak, a Maciej Rybus nie mógł wystąpić z powodu kontuzji. Drugim przeciwnikiem Lokomotiwu będzie Schalke 04 Gelsenkirchen, które we wtorek zremisowało 1:1 z FC Porto. Przedstawicielowi Bundesligi zabrakło do przełomowej wygranej kwadransa.

GRUPA D:

Galatasaray Stambuł - Lokomotiw Moskwa 3:0 (1:0)
1:0 - Garry Rodrigues 9'
2:0 - Eren Derdiyok 67'
3:0 - Selcuk Inan (k.) 90'

Galatasaray: Fernando Muslera - Martin Linnes, Ryan Donk, Serdar Aziz, Yuto Nagatomo - Badou Ndiaye, Fernando, Younes Belhanda (73' Maicon) - Emre Akbaba, Eren Derdiyok (82' Henry Onyekuru), Garry Rodrigues (90' Selcuk Inan)

Lokomotiw: Guilherme - Władisław Ignatjew (69' Eder), Solomon Kwirkwelia, Vedran Corluka, Bryan Idowu - Manuel Fernandes, Benedikt Hoewedes, Igor Dienisow, Grzegorz Krychowiak, Aleksiej Miranczuk (86' Anton Miranczuk) – Jefferson Farfan

Żółte kartki: Ndiaye, Fernando (Galatasaray) oraz Corluka, Idowu, Dienisow, Guilherme (Lokomotiw)

Czerwona kartka: Badou Ndiaye (Galatasaray) /87' - za drugą żółtą/

Sędzia: Gianluca Rocchi (Włochy)

Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Porto 1:1 (0:0)
1:0 - Breel Embolo 64'
1:1 - Otavio (k.) 75'

W 13. minucie Alex Telles (Porto) nie wykorzystał rzutu karnego. Ralf Faehrmann obronił.

Schalke: Ralf Faehrmann - Salif Sane, Naldo, Matija Nastasić - Daniel Caligiuri, Suat Serdar (84' Amine Harit), Nabil Bentaleb, Weston McKennie - Alessandro Schoepf, Mark Uth (65' Jewhen Konoplianka) - Breel Embolo (71' Guido Burgstaller)

Porto: Iker Casillas - Maximiliano Pereira, Felipe, Eder Militao, Alex Telles - Otavio (88' Hernani), Danilo Pereira, Hector Herrera, Yacine Brahimi (82' Sergio Oliveira) - Vincent Aboubakar (60' Jesus Manuel Corona), Moussa Marega

Żółte kartki: Embolo, Uth (Schalke) oraz Corona (Porto)

Sędzia: Jesus Gil Manzano (Hiszpania)