II liga: Widzew Łódź zbił byłego lidera. Słodko-gorzki debiut Adama Noconia

Coraz lepiej prezentuje się Widzew Łódź. Beniaminek i jednocześnie lider zdobył w tym sezonie już 25 goli. W sobotę pokonał 4:0 Siarkę Tarnobrzeg.

piłkarze Widzewa Łódź Newspix / Radosław Jóźwiak / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Na stadion Widzewa Łódź przyjechała drużyna, która w tym sezonie również cieszyła się prowadzeniem w tabeli. Siarka Tarnobrzeg "pękła" jednak po świetnym dla siebie początku rozgrywek i z ostatnich sześciu meczów potrafiła tylko dwa zremisować. W pozostałych była gorsza od przeciwnika. Widzew nie miał problemu z pokonaniem będących w niskiej formie podopiecznych Włodzimierza Gąsiora. Na dodatek udokumentował wyższość efektownym wynikiem 4:0. Już w 43. minucie opuścił boisko jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy gości Dawid Kubowicz, co ułatwiło łodzianom zadanie.

Przed wyprawą do Pruszkowa zmienił się trener Olimpii Elbląg. Najdłużej pracującego w jednym klubie na szczeblu centralnym Adama Borosa zastąpił jego imiennik Adam Nocoń. Debiut na Mazowszu był dla nowego szkoleniowca słodko-gorzki. Olimpia co prawda zremisowała 1:1, ale humory elblążanom zepsuł fakt, że stracili prowadzenie w 85. minucie. Zmarnowali więc niezłą szansę na zdobycie kompletu punktów.

Opromieniona wyeliminowaniem z Pucharu Polski piłkarzy Stali Mielec drużyna Pogoni Siedlce pojechała do Stargardu. Ekipa z Mazowsza zdobyła dotychczas we wrześniu tylko punkt, a jej przeciwnik Błękitni zero. Oba kluby spisywały się bardzo źle na ligowym froncie. W sobotę przełamali się stargardzianie. Krótko po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Tomasz Margol, co ułatwiło Błękitnym wypunktowanie przeciwnika do stanu 3:0. Drużyna Adama Topolskiego wygrała po sześciu kolejkach niemocy i oddaliła się od strefy spadkowej. W przypadku Pogoni sukces w pucharze nie pociągnął za sobą dobrego wyniku w lidze.

Resovia i Skra Częstochowa to beniaminkowie, którzy przezwyciężyli kryzys z początku sezonu i włączyli się poważnie do walki o utrzymanie. Stawką ich bezpośredniego meczu na Podkarpaciu było miejsce ponad strefą spadkową. Na boisku potwierdziło się, że drużyny dysponują podobnym potencjałem. Najpierw prowadziła 1:0 Resovia, następnie 2:1 Skra, a stanęło na remisie 2:2.

12. kolejka II ligi:

Widzew Łódź - Siarka Tarnobrzeg 4:0 (2:0)
1:0 - Radosław Sylwestrzak 29'
2:0 - Mateusz Michalski (k.) 40'
3:0 - Konrad Gutowski 50'
4:0 - Daniel Mąka 78'

Znicz Pruszków - Olimpia Elbląg 1:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Szmydt 45'
1:1 - Dariusz Zjawiński 85'

Błękitni Stargard - Pogoń Siedlce 3:0 (1:0)

2:2 - Wadym Straszkewycz (k.) 73'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Widzew Łódź zdobędzie najwięcej goli w rundzie jesiennej II ligi?