Zagadkowa radość Lionela Messiego po golu. Powstało kilka teorii

FC Barcelona pokonała w meczu Ligi Mistrzów Tottenham Hotspur 4:2, a dwa gole strzelił Lionel Messi. Angielskie media skupiają się na zagadkowej celebracji pierwszej bramki zdobytej przez Argentyńczyka.

Łukasz Witczyk
Lionel Messi Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Lionel Messi
Dla katalońskiego klubu było to drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do przerwy stroną dominującą była FC Barcelona, która prowadziła 2:0, ale po wznowieniu stron do ataków rzucili się piłkarze Tottenhamu Hotspur. W 52. minucie kontaktowego gola zdobył Harry Kane, ale po kilku chwilach było już 3:1, a piłkę do siatki skierował Lionel Messi.

Angielskie media sporo uwagi poświęciły "cieszynce" Argentyńczyka. Ten fetując gola podbiegł do chorągiewki, gdzie przed telewizyjnymi kamerami zaczął klepać się w głowę w komiczny sposób, a następnie posłał pocałunek. Po tym, jak koledzy z drużyny złożyli mu gratulacje, znów wykonał te gesty i wrócił na swoją stronę boiska.

Fani na Twitterze zastanawiają się, co miało oznaczać zachowanie kapitana Blaugrany. Niektórzy uważają, że to reakcja na strzelonego cztery minuty wcześniej gola przez Tottenham. Inni twierdzą, że to przekaz skierowany do Cristiano Ronaldo. Są też teorie mówiące o pokazaniu umiejętności tanecznych.

FC Barcelona po dwóch kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów i jest w bardzo dobrej sytuacji przed pozostałymi spotkaniami. Wcześniej Katalończycy rozbili PSV Eindhoven 4:0.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona wygra w tym sezonie Ligę Mistrzów?