Liga Młodzieżowa UEFA: bolesna porażka Lecha Poznań i bardzo trudne zadanie w rewanżu

Bardzo trudno będzie Lechowi awansować do II rundy Ligi Młodzieżowej UEFA. W pierwszym meczu z Herthą Berlin poznaniacy przegrali 0:2.

Szymon Mierzyński
Michał Skóraś (z lewej) oraz Sylwester Lusiusz (z prawej) Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Skóraś (z lewej) oraz Sylwester Lusiusz (z prawej)
Wynik nie musiał być tak zły, bo podopieczni Bartosza Bochińskiego nie dali się zepchnąć do rozpaczliwej defensywy, odgryzali się nawet gospodarzom niezłymi akcjami. Brakowało jednak wykończenia. To z kolei było domeną miejscowych i w 31. minucie udało im się otworzyć wynik. Zrobił to w zamieszaniu po rzucie rożnym Ruwen Werthmueller.

Po stracie gola poznaniacy mogli wyrównać jeszcze przed przerwą, lecz po strzale króla strzelców Centralnej Ligi Juniorów z ubiegłego sezonu, Huberta Sobola piłka jedynie otarła się o poprzeczkę.

W drugiej części goście robili co mogli, by trafić do siatki, ale zamiast odrobić straty, sprokurowali w końcówce rzut karny, który bez trudu wykorzystał Jessic Ngankam i Hertha zwyciężyła ostatecznie 2:0.

Rewanż odbędzie się 24 października na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się w II rundzie ścieżki mistrzowskiej z lepszym z pary Gabala FK - Sheriff Tyraspol. W pierwszym starciu w Azerbejdżanie padł remis 1:1.

Hertha Berlin - Lech Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Ruwen Werthmueller 31'
2:0 - Jessic Ngankam (k.) 89'

Skład Lecha Poznań: Bartosz Przybysz - Michał Zimmer, Mateusz Skrzypczak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor (85' Jakub Niewiadomski), Łukasz Norkowski, Eryk Kryg, Jakub Karbownik (46' Kacper Janiak), Bartosz Bartkowiak (68' Oskar Nowak), Filip Marchwiński, Hubert Sobol (79' Filip Szymczak).

Czy w rewanżu Lech odrobi straty i wywalczy awans?