Hiszpania - Anglia. Kontrowersje w hicie Ligi Narodów. Hiszpanie rzucili się na Marciniaka

Szymon Marciniak poprowadził hitowy mecz w Lidze Narodów pomiędzy Hiszpanią i Anglią. Polski sędzia nie miał łatwego zadania, a gospodarze wściekli się na niego po sytuacji w 63. minucie.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Sergio Ramos i Szymon Marciniak PAP/EPA / JOSE MANUEL VIDAL / Sergio Ramos i Szymon Marciniak
Bramkarz Anglików Jordan Pickford przyjął sobie piłkę we własnym polu karnym, ale miał wielkie problemy z jej utrzymaniem. Szansę wyczuł napastnik Hiszpanów, Rodrigo, który przy próbie zwodu rywala, odebrał mu futbolówkę i miał przed sobą pustą bramkę.

Reprezentant gospodarzy okazji jednak nie wykorzystał, a po udanym wślizgu swój katastrofalny błąd naprawił Pickford. Hiszpanie domagali się w tej sytuacji rzutu karnego. Rzeczywiście golkiper lekko złapał za koszulkę Rodrigo, ale ten utrzymał się przy piłce i starał się oddać strzał, który został zablokowany przez bramkarza.

Gospodarze od razu rzucili się do Szymona Marciniaka, otoczyli go i wyraźnie żądali odgwizdania "jedenastki". Polak pozostał jednak nieugięty, a za zbyt nerwową reakcję żółtą kartką ukarał Sergio Ramosa.

Hiszpanie wściekli się na Marciniaka również na sam koniec meczu. W 97. minucie bramkę kontaktową na 2:3 zdobył Sergio Ramos, po czym arbiter od razu zakończył mecz. Gospodarze chcieli jeszcze grać, a za pretensje ukarany żółtą kartką został Alvaro Morata.

Anglia wygrała na wyjeździe z Hiszpanią 3:2. Już po pierwszej połowie goście prowadzili 3:0 i zdołali utrzymać prowadzenie do końcowego gwizdka. Hiszpanie stracili pierwsze punkty po dwóch zwycięstwach, z kolei Anglicy mają teraz na koncie 4 oczka. Obie reprezentacje zagrały już po 3 mecze. W grupie gra jeszcze Chorwacja.

Czy Marciniak powinien podyktować rzut karny w tej sytuacji?