Liga Europy: Chelsea wciąż bez punktowych strat. Hat trick Loftus-Cheeka

Nie było niespodzianki w Londynie. Chelsea w meczu grupy L Ligi Europy pokonała BATE Borysów 3:1. Dla gospodarzy gole zdobywał Ruben Loftus-Cheek, dla gości trafił Alexei Rios.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC PAP/EPA / GERRY PENNY / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
W dwóch pierwszych meczach Chelsea wygrała. Rywal w grupie L Ligi Europy BATE miał w dorobku jedno zwycięstwo.

Białorusini bardzo szybko musieli pożegnać się z marzeniami o punktowej zdobyczy w Londynie. Po ośmiu minutach było już 2:0. W 2. minucie z prawej strony dogrywał Davide Zappacosta, a Ruben Loftus-Cheek uderzył nie do obrony z ok. 14 metrów. Sześć minut później pomocnik Chelsea wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Williana, w odpowiednim momencie wyciągając nogę.

Prowadząc dwoma golami Anglicy kontrolowali mecz, na nic nie pozwalając Białorusinom. Chelsea w 1. połowie mogła zdobyć kolejne bramki. M.in. w 14. minucie nieznacznie pomylił się Pedro Rodriguez. W kilku kolejnych sytuacjach gospodarzom brakowało zimnej krwi.

Po przerwie w 54. minucie hat trick skompletował Loftus-Cheek, który uderzył tuż przy słupku z ok. 20 metrów. Akcję przeprowadził Pedro, jednak w końcowym fragmencie pogubił się. Na jego szczęście piłka trafiła pod nogi kolegi z zespołu.

Dopiero prowadząc trzema bramkami Anglicy zaczynali pozwalać Białorusinom na więcej. Goście jednak długo nie potrafili oddać celnego uderzenia na bramkę. To Chelsea miała kolejne okazje. W 67. minucie uderzenie Zappacosty odbił bramkarz. Denis Szrebitski dobrze interweniował również kilka minut później, kiedy z kilku metrów strzelał Olivier Giroud.

Białorusini honor uratowali w 79. minucie. Igor Stasewicz dośrodkował z rzutu wolnego w kierunku dalszego słupka, a piłkę z bliska do siatki wbił Alexei Rios. Na więcej BATE w Londynie już nie było stać.

Chelsea FC  - BATE Borysów 3:1 (2:0)
1:0 - Loftus-Cheek 2'
2:0 - Loftus-Cheek 8'
3:0 - Loftus-Cheek 54'
3:1 - Rios 79'

Chelsea: Kepa Arrizabalaga - Davide Zappacosta, Andreas Christensen, Gary Cahill, Emerson Palmieri - Ruben Loftus-Cheek, Cesc Fabregas, Mateo Kovacić (77' N'Golo Kante) - Willian (57' Victor Moses), Olivier Giroud, Pedro Rodriguez (60' Callum Hudson-Odoi).

BATE: Denis Szrebitski - Alexei Rios, Aleksandar Filipović, Jegor Filipienko, Maksim Vołodko - Dmitri Baga (76' Jevgeni Jablonski), Stanislaw Dragun, Aleksandr Hleb (59' Mirko Ivanić) - Maksim Skawysz, Nikołaj Signewicz (71' Jasse Tuominen), Igor Stasewicz.

Żółte kartki: Hleb (BATE)