LM: charakter TSG 1899 Hoffenheim dał o sobie znać, Olympique Lyon wypuścił zwycięstwo z rąk

Zespół TSG 1899 Hoffenheim przegrywał już 0:2 w Lyonie i od 51. minuty grał ze stratą jednego zawodnika, a ostatecznie pokazał charakter i zremisował z Olympique'm 2:2 w meczu 4. kolejki grupy F Ligi Mistrzów.

Tomasz Rosiński
Nabil Fekir (z lewej) i Pavel Kaderabek (z prawej) PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Nabil Fekir (z lewej) i Pavel Kaderabek (z prawej)
Olympique przystępował do środowego meczu w LM z TSG 1899 w roli niepokonanego (1 zwycięstwo, 2 remisy) i chciał wykonać kolejny, milowy krok w kierunku awansu do kolejnego etapu Champions League. Natomiast niemiecka ekipa liczyła na sprawienie niespodzianki w Lyonie i zdobycie co najmniej punktu, co jej się udało zrealizować rzutem na taśmę.

Gospodarze od pierwszego gwizdka holenderskiego sędziego Danny'ego Makkelie zabrali się mocno do pracy i w 20. minucie dopięli swego. Wtedy to po serii strzałów na bramkę gości w końcu do siatki trafił Nabil Fekir.

Nie minęło osiem minut, a podopieczni Bruno Genesio prowadzili 2:0 za sprawą Tanguy'a Ndombele, który strzelił gola po asyście Ferlanda Mendy'ego. Do przerwy wynik konfrontacji już nie uległ zmianie.

Niedługo po zmianie stron w 51. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Nuhu Kasim z Hoffenheim i wydawało się, że już nic nie odbierze OL zwycięstwa w tej potyczce.

Jednakże zawodnicy niemieckiej drużyny nie zwiesili głów i w 65. minucie zdobyli bramkę kontaktową, której autorem okazał się Andrej Kramarić. Chorwat przymierzył dokładnie z około 18 metrów.

Miejscowa ekipa jakby zupełnie opadła z sił i praktycznie nie zagrażała bramce Wieśniaków, co się na niej zemściło w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas Grand Stade de Lyon uciszył Pavel Kaderabek, doprowadzając do remisu 2:2 i ustalając wynik tego spotkania.

Liga Mistrzów, 4. kolejka gr. F:

Olympique Lyon - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (2:0)
1:0 - Nabil Fekir 20'
2:0 - Tanguy Ndombele 28'
2:1 - Andrej Kramarić 65'
2:2 - Pavel Kaderabek 90+2'

Czerwona kartka: Nuhu Kasim (TSG 1899 Hoffenheim) w 51. minucie /za dwie żółte/.

Sędziował: Danny Makkelie (Holandia).