LE: FK Astana idzie po awans, strzały z dubeltówki Fenerbahce Stambuł

Mistrz Kazachstanu może ponownie wystąpić w fazie pucharowej Ligi Europy. FK Astana zapewniła sobie wygraną 2:1 z FK Jablonec w 88. minucie i pozostaje liderem w grupie K.

piłkarze FK Astana East News / AP Photo/Alexei Filippov / Na zdjęciu: piłkarze FK Astana
FK Astana prowadziła od 18. minuty. Pedro Henrique wbiegł w środek pola karnego i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wkopał piłkę z bliska do bramki. Brazylijczyk strzelił w tym roku trzy gole, wszystkie w Lidze Europy, dwa w meczach z FK Jablonec. W Czechach trafił do siatki w 11. minucie. Także tym razem nie trzeba było długo czekać na gola Henriqueza.

Przy golu Brazylijczyka asystował Baktijor Zajnutdinow. Jego zyski zostały przykryte przez straty w 41. minucie, kiedy główkował z bliska do własnej bramki na 1:1. Swoje kilka groszy dorzucił Iwan Majewskij. Były pomocnik Zawiszy Bydgoszcz również mógł zachować się lepiej po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Gospodarze odzyskali prowadzenie i zapewnili sobie wygraną 2:1 w 88. minucie dzięki strzałowi Jewgienija Postnikowa.

FK Astana awansowała dotychczas raz do fazy pucharowej Ligi Europy. W 2017 roku również rywalizowała w grupie z czeskim klubem Slavią Praga i zremisowała 1:1 z nim na własnym stadionie. Tym razem osiągnęła jeszcze lepszy wynik i pozostaje liderem w grupie K.

Fenerbahce Stambuł również broniło miejsca premiowanego awansem w starciu z RSC Anderlechtem. Dwa tygodnie temu drużynie znad Bosforu udała się ta sztuka, choć była w podbramkowej sytuacji. W ciągu zaledwie czterech minut zmieniła ona wynik 0:2 na 2:2. W rewanżu doszło do podobnej sytuacji. Fenerbahce nawet poprawiło swój wynik sprzed dwóch tygodni, ponieważ Mathieu Valbuena i Michael Frey zdobyli dwie bramki w trzy minuty. Klub z Turcji zwyciężył 2:0 i praktycznie wyrzucił Anderlecht z rozgrywek.

Ten wynik zwiększa też szansę Dinama Zagrzeb na zapewnienie sobie awansu w 4. kolejce. Klub Damiana Kądziora zagra ze Spartakiem Trnava, którego piłkarzem jest Patryk Małecki.