Mocne słowa byłego bramkarza Juventusu na temat Jose Mourinho. "Dałbym mu kopa w d***"

- Jose Mourinho to prowokator. Dałbym mu kopa w d*** - tak Stefano Tacconi skomentował zachowanie portugalskiego trenera Manchesteru United po meczu LM z Juventusem (2:1). Wypowiedział się też o golach puszczonych przez Wojciecha Szczęsnego.

Kuba Cimoszko
Jose Mourinho (z lewej) oraz Leonardo Bonucci (z prawej) Materiały prasowe / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Jose Mourinho (z lewej) oraz Leonardo Bonucci (z prawej)
Po zakończeniu meczu w Turynie, Jose Mourinho stanął na środku boiska i zaczął prowokować kibiców Juventusu. - Robiłem swoją pracę, ale byłem obrażany przez 90 minut. Nie dość, że ja, to jeszcze moja rodzina i były klub: Inter Mediolan. Wykonałem więc gest pokazujący, że teraz też chcę usłyszeć przyśpiewki - tłumaczył 55-latek.

Te słowa nie przekonały jednak Stefano Tacconiego. Były bramkarz Juve ostro skomentował je w audycji radiowej "Maracana" na kanale "RMC Sport". - To on jest prowokatorem - zaznaczył.

- Ja byłem obrażany przez 25 lat: za każdym razem, gdy grałem z Napoli. Bawiłem się również w prowokacje. Osobiście jednak skopałbym Mourinho d*** - dodał Tacconi.

Golkiper, który w latach 1983-92 wystąpił w 254 spotkaniach Bianconerich, został zapytany także o postawę Wojciecha Szczęsnego. - Przy pierwszym golu był bez szans, a ten na 2:1 to była trudna piłka - stwierdził 51-latek.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Twoim zdaniem Jose Mourinho miał prawo do takiego zachowania?