Bundesliga: drugie w sezonie zwycięstwo Hannoveru 96

W meczu inaugurującym 11. kolejkę Bundesligi Hannover 96 pokonał 2:1 VfL Wolfsburg. Było to dopiero drugie zwycięstwo gospodarzy w tym sezonie.

Dominik Polesiński
Ihlas Bebou (z lewej) oraz Jerome Roussillon (z prawej) PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Ihlas Bebou (z lewej) oraz Jerome Roussillon (z prawej)
Ligowa tabela była w tym przypadku złym doradcą. Znajdujący się w strefie spadkowej Hannover 96 tylko przez pierwszy kwadrans pozwolił gościom na swobodną grę. Wszystko zmieniło się po nieuznanym golu Yunusa Malliego (po analizie VAR sędzia odgwizdał zagranie ręką Gerhardta). Gospodarze nie zbagatelizowali sygnału ostrzegawczego, przejęli inicjatywę i obrona VfL Wolfsburg miała kłopoty. Jej najsłabszym ogniwem był Amerykanin John Brooks, ale to nie on zawinił przy stracie jedynego gola pierwszej połowy. W 31. minucie Ihlas Bebou idealnie dośrodkował na lewą nogę Lintona Mainy, a ten uderzył z powietrza precyzyjnie przy dalszym słupku. Kilka chwil później Hannover miał kapitalną okazję na podwyższenie wyniku. Begou łatwo poradził sobie z Brooksem, ale przegrywając pojedynek sam na sam z bramkarzem potwierdził, że nie jest typowym egzekutorem.

W przerwie trener Wilków Bruno Labbadia dokonał dwóch zmian. Kontuzjowanego Daniela Ginczka zastąpił Josip Brekalo, na boisku pojawił się także John Yeboah. Przyniosło to skutek, bo Wolfsburg zagrał w drugiej połowie o niebo lepiej. Goście co chwila celnie strzelali na bramkę, ale świetnie między słupkami spisywał się Michael Esser. Wybronił groźne strzały Brekalo i Arnolda, wygrał pojedynek sam na sam z Roussillonem, a gdy piłka była poza jego zasięgiem dopisywało mu szczęście.

Gospodarze przeczekali szturm rywala i w 62. minucie podwyższyli na 2:0. Po kolejnym błędzie Brooksa Marvin Bakalorz wbiegł w pole karne i został podcięty przez Williama. Ihlas Bebou wykonał rzut karny jak stary wyjadacz.

Wilki zaczęły pogoń za przeciwnikiem zbyt późno. Osiem minut przed końcem meczu wprowadzony z ławki Miiko Albornoz faulował we własnym polu karnym, a Wout Weghorst z 11 metrów pewnie huknął pod poprzeczkę. Mimo iż arbiter doliczył aż 5 minut nie udało im się wyrównać.

Jakub Błaszczykowski nie znalazł się w meczowej kadrze VfL Wolfsburg.

Kup pakiet ELEVEN SPORTS za 14,90 zł i oglądaj w WP Pilot!

Hannover 96 - VfL Wolfsburg 2:1 (1:0)
1:0 - Linton Maina 31'
2:0 - Ihlas Bebou (k.) 62'
2:1 - Wout Weghorst (k.) 82'

Hannover 96: Michael Esser - Linton Maina (74' Hendrik Weydandt), Julian Korb, Waldemar Anton, Josip Elez, Matthias Ostrzolek, Marvin Bakalorz, Walace, Ihlas Bebou, Noah-Joel Sarenren-Bazee (70' Miiko Albornoz), Bobby Wood (87' Genki Haraguchi).

VfL Wolfsburg: Koen Casteels - William, Marcel Tisserand, John Brooks, Jerome Roussillon, Maximilian Arnold, Yannick Gerhardt, Elvis Rexhbecaj (46' John Yeboah), Daniel Ginczek (46' Josip Brekalo), Yunus Malli, Wout Weghorst.

Żółte kartki: Ostrzolek, Esser, Walace, Anton (Hannover) oraz William, Brooks (Wolfsburg).

Sędzia: Marco Fritz.