PP: Raków Częstochowa ostatnim ćwierćfinalistą. Wigry Suwałki bez szans

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kacper Kirklewski / Na zdjęciu: Piotr Kwaśniewski (z lewej) i Miłosz Szczepański (z prawej)

Raków Częstochowa pokonał w Suwałkach Wigry 3:0 i został ostatnim ostatnim ćwierćfinalistą rozgrywek Pucharu Polski. Gole dla gości zdobyli: Schwarz z rzutu karnego oraz dwie Petrasek.

Nie było większych emocji w ostatnim meczu 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski. Lider Fortuna I ligi Raków wysoko pokonał w Suwałkach Wigry. Częstochowianie po raz drugi gościli jesienią na północy Polski i ponownie pewnie wygrali (w I lidze 3:0).

Od początku spotkania, rozgrywanego na zmrożonej murawie, przeważali goście. W 10. minucie sędzia podyktował rzut karny dla częstochowian. W polu karnym sfaulowany został Miłosz Szczepański. Petr Schwarz pewnie wykorzystał "jedenastkę". Gospodarze po stracie gola nie potrafili zagrozić Rakowowi. W 30. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Macieja Domańskiego, piłkę zgrał Andrzej Niewulis, a do siatki wpakował ją głową Tomas Petrasek.

W przerwie w Wigrach doszło do dwóch zmian. Gospodarze w 2. połowę weszli z wiarą, że są w stanie odrobić straty. To jednak Raków po raz trzeci zdobył gola. W 53. minucie było po meczu. Domański dogrywał z rogu, a drugą bramkę w spotkaniu zdobył Petrasek. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników Wigier.

Prowadząc trzema golami częstochowianie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i pewnie dowieźli wysoką wygraną do końcowego gwizdka sędziego.

Losowanie par ćwierćfinałowym odbędzie się w piątek. Przypomnijmy, że oprócz Rakowa o Puchar Polski rywalizują jeszcze: Puszcza Niepołomice, Legia Warszawa, Miedź Legnica, Górnik Zabrze, Odra Opole, Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk. Mecze zaplanowano na koniec lutego i pierwszą połowę marca.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:2) 0:1 - Schwarz (k.) 11' 0:2 - Petrasek 30' 0:3 - Petrasek 53'

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch  -Filip Karbowy (46' Bartosz Bida), Kamil Sabiłło (83' Paweł Kaczmarczyk), Bartosz Olszewski (46' Dawid Polkowski), Adrian Jurkowski, Arkadiusz Najemski, Robert Bartczak, Martin Adamec, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski, Damian Pawłowski.

Raków Częstochowa: Jakub Szumski - Tomas Petrasek, Andrzej Newulis, Kamil Kościelny, Daniel Bartl, Marcin Listkowski (82' Adam Radwański), Petr Schwarz, Patryk Kun, Miłosz Szczepański (75' Mateusz Zachara), Maciej Domański (8' Rafał Figiel), Sebastian Musiolik.

Żółte kartki: Krankiewicz (Wigry) oraz Musiolik (Raków).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).