Kamil Grosicki w formie. Kolejny gol Polaka

Kamil Grosicki strzelił gola w wyjazdowym meczu Hull City z Millwall w rozgrywkach Championship. Jego drużyna zremisowała 2:2.

Mateusz Skwierawski
Kamil Grosicki Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Polak otworzył wynik spotkania już w 6. minucie strzałem z bliskiej odległości w krótki róg bramki rywala. To drugi gol skrzydłowego w tym sezonie. Poprzedni z Birmingham City z rzutu wolnego został wybrany przez kibiców Hull City najładniejszym trafieniem listopada.

Spotkanie z Millwall jest dziewiątym z rzędu, które Grosicki zaczął w pierwszym składzie. Reprezentant Polski wrócił do wysokiej formy po zawirowaniach z początku sezonu, kiedy chciał opuścić zespół w letnim oknie transferowym i trener przez miesiąc nie brał go nawet do kadry meczowej.

Grosicki od kilku tygodni potwierdza dobrą dyspozycje, niemal w każdym meczu wypracowuje kolegom jedną lub dwie znakomite okazje strzeleckie. Gdyby nie nieskuteczność zawodników Hull City, Polak miałby więcej asyst. Na razie jego dorobek jest skromny: jedna asysta i dwie zdobyte bramki.

W meczu z Millwall Grosicki grał przez 84 minuty. Jego drużyna zajmuje dziewiętnaste miejsce w rozgrywkach Championship i ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Kamil Grosicki utrzyma wysoką formę?