Premier League: Jan Bednarek zaczął grać u nowego trenera. 90 minut Polaka z Cardiff City

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z lewej)
Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z lewej)

Nowy menedżer, nowy Jan Bednarek. Polak dość zaskakująco wskoczył do podstawowego składu Southampton w wyjazdowym meczu Premier League z Cardiff City. Święci znów jednak przegrali (0:1).

W tym sezonie Jan Bednarek tylko raz zagrał w podstawowym składzie w Premier League. Jednak nowy menedżer Świętych Ralph Hasenhuettl postawił na Polaka, który w pierwszym spotkaniu zaliczył więcej minut niż we wcześniejszych 15 kolejkach razem wziętych. Zawodnik naszej kadry stworzył parę stoperów z Jannikiem Vestergaardem, który w 74. minucie nie upilnował Calluma Patersona. Ten wślizgiem dopadł do piłki i skierował ją do siatki. Ostatecznie Southampton nie było w stanie doprowadzić do remisu i w debiucie nowego menedżera przegrało swój 9. mecz w sezonie. Southampton ma ledwie jedno zwycięstwo i jest przedostatnie w tabeli.

Cenne trzy punkty zdobył za to West Ham United, chociaż Łukasz Fabiański musiał dwukrotnie sięgać do własnej siatki. Zrobił to już w 6. minucie, gdy po rzucie wolnym piłka spadła na piąty metr do James McArthura, który pokonał Polaka. Młoty wrzuciły najwyższy bieg po zmianie stron i w 18 minut strzeliły trzy gole. Gościom nadzieje w serca wlał jeszcze Jeffrey Schlupp (głową pokonał Fabiańskiego), ale i tak wygrała drużyna polskiego bramkarza. WHU awansował na dziesiąte miejsce.

W końcu ofensywnie zagrał Manchester United. Czerwone Diabły bez problemów pokonały ostatnie w tabeli Fulham 4:1. Warto zauważyć, że Romelu Lukaku strzelił pierwszego gola na Old Trafford od marca tego roku.

Arsenal długo męczył się na Emirates Stadium z Huddesfield Town. Goście nastawieni na defensywę wytrzymali bez utraty gola do 83. minuty. Wówczas Lucas Torreira zapewnił Arsenalowi zwycięstwo 1:0.

Wyniki 16. kolejki Premier League:

Manchester United - Fulham 4:1 (3:0) 1:0 - Ashley Young 13' 2:0 - Juan Mata 28' 3:0 - Romelu Lukaku 42' 3:1 - Aboubakar Kamara (k.) 67' 4:1 - Marcus Rashford 82'

Arsenal - Huddersfield Town 1:0 (1:0) 1:0 - Lucas Torreira 83'

Burnley - Brighton 1:0 (1:0) 1:0 - James Tarkowski 40'

Cardiff City - Southampton 1:0 (0:0) 1:0 - Callum Paterson 74'

West Ham United - Crystal Palace 3:2 (0:1) 0:1 - James McArthur 6' 1:1 - Robert Snodgrass 48' 2:1 - Javier Hernandez 61' 3:1 - Felipe Anderson 65' 3:2 - Jeffrey Schlupp 76'