Puchar Ligi Angielskiej: awans Manchesteru City po rzutach karnych. Burton wciąż w grze

Manchester City dopiero po rzutach karnych pokonał Leicester City i awansował do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
W poprzednim sezonie obydwa zespoły również mierzyły się w Pucharze Ligi. Wówczas w ćwierćfinale górą był Manchester City, który swoją wyższość udowodnił dopiero po rzutach karnych.

We wtorkowe spotkanie wybrańcy Pepa Guardioli w mecz weszli lepiej niż Leicester i szybko objęli prowadzenie. Już pierwszy celny strzał zakończył się golem. W 14. minucie przed polem karnym piłkę otrzymał Kevin De Bruyne, zwiódł rywali i huknął nie do obrony. Forma zawodnika, który ostatnio był kontuzjowany, powoli zwyżkuje.

W 18. minucie powinno być 2:0, ale uderzający z kilku metrów z woleja Riyad Mahrez przestrzelił. Leicester pokazał pazurki w 21. minucie. Demarai Gray uderzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się od obrońcy i toczyła się do bramki tuż przy słupku. Końcami palców na korner wybił ją Arijanet Muric.

Więcej na placu gry działo się po zmianie stron. W 47. minuty piłkę przed polem karnym stracił Vicente Iborra, Sergio Aguero znalazł się sam na sam z Dannym Wardem, górą był jednak golkiper.

Im dłużej trwał mecz, tym groźniejsi byli gospodarze. To jednak ponownie goście mieli dobrą okazję na podwyższenie wyniku. Z ok. 17 metrów tuż ponad bramką uderzył Mahrez. Lisy zdołały wyrównać w 73. minucie. Dalekie podanie w pole karne Wilfreda Ndidiego, a wprowadzony na boisko Marc Albrighton przepięknie uderzył z woleja z ok. 12 metrów.

Podrażniony Manchester City po straconym golu zaatakował. Trzynaście minut przed końcem w okolicach narożnika pola bramkowego znalazł się Mahrez, uderzył jednak kilka centymetrów obok słupka.

O awansie do półfinału zadecydować jednak musiał konkurs "jedenastek". W nich fatalnie strzelali gospodarze. Gola zdobył jedynie Harry Maguire. Po stronie gości pomylił się tylko Raheem Sterling.

1:3 - Zinczenko

Leicester City: Danny Ward - Danny Simpson, Caglar Soyuncu, Harry Maguire, Christian Fuchs - Vicente Iborra (61' Marc Albrighton), Hamza Choudhury, Wilfred Ndidi - Rachid Ghezzal (53' James Maddison), Kelechi Iheanacho (81' Ricardo Pereira), Demarai Gray.

Manchester City: Arijanet Muric - Kyle Walker, Manu Garcia, Nicolas Otamendi, Ołeksandr Zinczenko - Kevin De Bruyne (71' Ilkay Gundogan), John Stones, Phil Foden - Riyad Mahrez, Sergio Aguero (75' Gabriel Jesus), Brahim Diaz (66' Raheem Sterling).

Żółte kartki: Foden, Gundogan (Manchester City).

Sędzia: Lee Mason.

Do niespodzianki doszło w drugim meczu. Grający na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii Burton Albion pokonał w meczu wyjazdowym, występujący w Championship, Middlesbrough 1:0.

Pozostałe dwa spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną w środę.

Middlesbrough - Burton Albion 0:1 (0:0)
0:1 - Hesketh 48'

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.