Serie A: niemrawy Krzysztof Piątek. Genoa CFC zamknęła rok remisem

Krzysztof Piątek ożywił się dopiero w ostatnim kwadransie zremisowanego 0:0 meczu Genoa CFC z ACF Fiorentina. Polak dostał żółtą kartkę i będzie pauzować w kolejnym spotkaniu.

Krzysztof Piątek PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Cesare Prandelli, trener genueńczyków, zmierzył się z klubem, z którym przed nominacją na selekcjonera reprezentacji Włoch, awansował trzy razy do Ligi Mistrzów. Dla szkoleniowca Krzysztofa Piątka było to prestiżowe starcie i pewnie liczył na lepszy występ podopiecznych.

W sobotę Prandelii postawił na duet napastników. Obok Polaka wystąpił Christian Kouame, który w poprzednim meczu z Cagliari Calcio był zmiennikiem. Na własnym stadionie Genoa CFC miała w założeniu stworzyć widowisko. W praktyce to nie wychodziło. Przez 45 minut nie stworzyła nawet sytuacji podbramkowej, nie oddała celnego strzału, więc o działaniach ofensywnych Piątka i spółki w pierwszej połowie nie ma sensu opowiadać.

Nieco lepsza była Fiorentina. Przynajmniej zagrażała Ionutowi Andreiowi Radu. W 2. minucie szansę miał Giovanni Simeone, a w 17. minucie Rumuna egzaminował płaskim uderzeniem Federico Chiesa. Najbliżej zmiany wyniku był w 41. minucie Kevin Mirallas po którego strzale piłka zatrzymała się na słupku. Genoa CFC szczęśliwie remisowała do przerwy.

Gospodarze przebudzili się po powrocie z szatni. Sygnał do ataku dał Daniel Bessa, który zatrudnił Albana Lafonta strzałem zza pola karnego. Temperatura spotkania wzrosła, ponieważ Fiorentina odpowiedziała drugim uderzeniem w słupek. Tym razem minimalnie chybił Federico Chiesa po dośrodkowaniu Jordana Veretouta. Ciśnienia nie wytrzymał Stefano Pioli. Trener Fiołków został wyrzucony na trybuny za protestowanie, kiedy sędzia nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką Miguela Veloso.

W 77. minucie najlepszą szansę na pokonanie bramkarza miał Krzysztof Piątek. Strzał głową najlepszego napastnika Genoa CFC zatrzymał z trudem Alban Lafont. W tym momencie reprezentant Polski wiedział już, że nie zagra w kolejnym meczu, ponieważ dostał żółtą kartkę za faul na Germanie Pezzelli. Czeka go aż miesięczna pauza. Próbował jeszcze zmienić wynik w doliczonym czasie, ale odbita rykoszetem piłka minęła bramkę.

Bartłomiej Drągowski grał w rundzie jesiennej tylko kiedy kontuzjowany był Alban Lafont. Francuz wrócił między słupki 22 września i od tego czasu były zawodnik Jagiellonii jest przyspawany do ławki rezerwowych. Lafontowi trzeba oddać, że choć zdarzają mu się potknięcia, to zawodzi rzadko. Tylko trzy najlepsze kluby w tabeli Juventus, Napoli oraz Inter Mediolan tracą mniej bramek niż Viola.

Michał Marcjanik nie wystąpił w przegranym 0:1 meczu Empoli FC z Interem Mediolan. Drużyna byłego obrońcy Arki Gdynia zakończyła rok czterema porażkami z rzędu i ma niewielką przewagę nad strefą spadkową.

Arkadiusz Reca nie pokazał się na boisku w wygranym 6:2 meczu Atalanty BC z US Sassuolo. Były zawodnik Floty Świnoujście nie wystąpił w rundzie jesiennej Serie A tak samo jak Marcjanik. W przeciwieństwie do rodaka ma za sobą debiut w klubie, w meczu Ligi Europy.

Łukasz Teodorczyk jest z powodu kontuzji poza kadrą Udinese Calcio. Zebrette zwyciężyli 2:0 z Cagliari Calcio.