Niemieckie media "wykradły" taktykę Bayernu Monachium na mecz z Liverpoolem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Niko Kovac (L) i Robert Kovac (P)
Getty Images / / Na zdjęciu: Niko Kovac (L) i Robert Kovac (P)

Niemiecki "Bild" pokazał część taktyki, którą Bayern Monachium ma zastosować podczas meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. To efekt zdjęcia notatek Niko Kovaca.

Niko Kovac zjawił się na treningu Bayernu Monachium z zeszytem, gdzie znalazły się notatki z taktyki, którą ma zastosować podczas meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Tak wymachiwał zeszytem, że fotoreporter "Bilda" zrobił ich zdjęcie. Nie są to przełomowe informacje, ale można z nich wyczytać, że:

- po stracie piłki zespół błyskawicznie ma cofać się na własną połowę i zajmować ustalone z góry pozycje;

- krycie napastników rywali ma być podwajane;

- w ataku Bayern ma wypracowywać napastnikom pozycje sam na sam w polu karnym z bramkarzem rywala.

Screen artykułu z bild.de

I to właściwie wszystkie wnioski z notatek Kovaca. Oczywiście nie są podpisane, jakiego meczu dotyczą, ale błyskawiczny powrót na własną połowę można brać pod uwagę praktycznie tylko przy meczu z Liverpoolem, a nie Hoffenheim (18 stycznia). W Bundeslidze Bayern z reguły od razu wysoko atakuje swoich rywali. Z Liverpoolem tak łatwo już może nie być.

Ponadto, dość podobną taktykę obrał Manchester City, który w czwartek jako pierwszy w Premier League pokonał Liverpool w tym sezonie. The Reds w bieżących rozgrywkach spisują się wyśmienicie. Są liderami i wygrali 17 z 21 meczów.

Pierwsze spotkanie Bayernu z Liverpoolem odbędzie się 19 lutego na Anfield Road. Rewanż 13 marca.