Puchar Anglii: kanonada i wspaniałe gole w derbach Londynu. Konieczna będzie powtórka

Derbowy mecz pomiędzy londyńskimi Barnet FC i Brentford FC dostarczył wielu emocji. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a kibice byli świadkami wspaniałych goli i kilku zwrotów akcji.

Łukasz Witczyk
Julian Jeanvier i Ephron Mason-Clark Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Julian Jeanvier i Ephron Mason-Clark
Obie drużyny dzielą trzy klasy rozgrywkowe, ale na boisku nie widać było różnicy. Walczące o utrzymanie na piątym szczeblu Barnet FC było równorzędnym rywalem dla występującego w The Championship Brentford FC. Londyńskie kluby stworzyły pasjonujące widowisko, które

W 40. minucie goście objęli prowadzenie po świetnym uderzeniu Olliego Watkinsa. Goście na przerwę schodzili w lepszych nastrojach, ale po wznowieniu gry to miejscowi byli stroną przeważającą i dzięki dwóm trafieniom Shaquille'a Coulthirsta w ciągu trzech minut, ekipa Barnet FC wyszła na prowadzenie.

Miejscowi z korzystnego rezultatu cieszyli się tylko 7 minut. Sędzia podyktował rzut karny po rzekomym faulu na Watkinsie. Ten jednak symulował, czego nie wychwycili arbitrzy. Jedenastkę na gola zamienił Neal Muapay. W 72. minucie Brentford FC odzyskało prowadzenie po golu Sergiego Canosa i kiedy wydawało się, że goście będą kontrolować losy spotkania i zapewnią sobie awans, kolejny cios zadali gospodarze.

Gol na 3:3 był ozdobą tego spotkania. Daniel Sparkes uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. V-ligowy klub w końcówce skutecznie bronił się przed atakami rywali i utrzymał remis, co oznacza, że do wyłonienia drużyny, która awansuje do kolejnej fazy, niezbędne będzie rozegranie drugiego meczu. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w 1/8 finału ze Swansea City.

3:3 - Daniel Sparkes 75'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Kto awansuje do kolejnej rundy Pucharu Anglii?