Puchar Anglii: Manchester City rozbił Burnley

Wynik na papierze jest okazały, ale Manchester City przez długie minuty nudził kibiców. Ostatecznie wygrał bardzo wysoko, bo Burnley przegrało w 1/16 Pucharu Anglii aż 0:5.

Bartosz Zimkowski
piłkarze Manchesteru City Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Burnley FC od pierwszych minut z Manchesterem City krzyczało, że nie chce grać w kolejnej rundzie i najlepiej to jakby mecz się już skończył. Goście zupełnie nie byli zainteresowani grą w piłkę, nawet trener dał szansę zmiennikom, a ci nie mogli sprostać The Citizens.

Mistrz Anglii nie grał olśniewająco. Przez długie minuty po prostu "klepał" podania w środkowej strefie boiska. Wynik może być zatem mylny, bo to okazałe zwycięstwo 5:0. Ale Nick Pope, który pojechał na mistrzostwa świata z Anglią, zawodził. Strzały Gabriela Jesusa oraz Bernardo Silvy leciały wprost w niego, ale nie zdołał ich wybić. Nie zrozumiał się także z obrońcą w 85. minucie, gdy ostatecznie sędzia odgwizdał "jedenastkę" po faulu Longa na Davidzie Silvie. Tylko przy trafieniach Kevina De Bruyne (silny strzał z 17 metrów) i samobóju Kevina Longa nie miał żadnych szans.

Man City wygrał 5:0 i zameldował się w 1/8 Pucharu Anglii. Aż cztery mecze muszą być powtórzone. Trzecioligowe Shrewsbury Town było o krok od sprawienia sporej sensacji. Prowadziło z Wolverhampton Wanderers już 2:0, a goście dopiero kwadrans przed końcem zdobyli kontaktowego gola. Skórę uratował im Matt Dotherty. Powtórka odbędzie się już na Molineux.

Z drużyn z Premier League odpadło jeszcze Newcastle United, ale Sroki rywalizowały z inną ekipą z najwyżej klasy rozgrywkowej - Watfordem. Goście zwyciężyli 2:0.

Brighton & Hove Albion - West Bromwich Albion 0:0

Doncaster Rovers - Oldham Athletic 2:1 (0:0)
1:0 - Benjamin Whiteman 69'
1:1 - Peter Clarke 85'
2:1 - Benjamin Whiteman (k.) 90'

Middlesbrough - Newport County 1:1 (0:0)
1:0 - Daniel Ayala 51'
1:1 - Matthew Dolan 90'

Newcastle United - Watford 0:2 (0:0)
0:1 - Andre Gray 62'
0:2 - Isaac Success 90'

Portsmouth - Queens Park Rangers 1:1 (0:0)
1:0 - Lee Brown 63'
1:1 - Nahki Wells 74'

Shrewsbury Town - Wolverhampton Wanderers 2:2 (0:0)

4:1 - Barry McKay 85'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)