Akademia bliżej pucharu - relacja z pierwszego meczu finału HPP

W pierwszym spotkaniu finału HPP Akademia Futsal Club, w meczu rozegranym w Pniewach, pokonała Clearex Chorzów 3:0.

Damian Woźniak

Od początku zawodów ton grze nadawali gospodarze. Goście z Chorzowa sprawiali wrażenie kompletnie zagubionych, co przy zmasowanych atakach graczy Akademii już w 8 minucie spotkania przyniosło prowadzenie gospodarzom. Celnym uderzeniem popisał się Daniel Lebiedziński. Trzy minuty później było już 2:0 dla Akademii. Dwójkowa akcja Hirscha i Lebiedzińskiego została sfinalizowana przez autora pierwszego trafienia dla drużyny z Poznania. Przed zakończeniem pierwszej odsłony spotkania zawodnicy Clearexu mieli szansę na poprawienie rezultatu meczu. Jednak ani Robertowi Gładczakowi, ani Dawidowi Hajncowi nie udało się pokonać z przedłużonych rzutów karnych kapitalnie dysponowanego tego dnia bramkarza gospodarzy Nicolae Neagu.

Druga połowa meczu była już bardziej wyrównana. Gracze z Poznania kontrolowali sytuacje na parkiecie, ograniczając się do wyprowadzania szybkich kontr. Jedna z takich sytuacji przyniosła kolejne trafienie dla Akademii. Autorem gola na 3:0 był Oleksandr Derlik. Mimo ogromnej ambicji zawodnikom Clearexu nie udało się już poprawić rezultatu spotkania.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 14 czerwca w Chorzowie o godzinie 18.

Akademia Futsal Club – Clearex Chorzów 3:0 (2:0) - (Lebiedziński dwie, Derlik)

Drużyny wystąpily w składach:

Akademia: Neagu, Błaszczyk - Zagorodnyj, Wojciechowski, Hirsch, Grocholewski, Ł. Pieczyński, D. Pieczyński, Łeszyk, Lebiedziński, Derik

Clearex: Brzenk, Waszka - Rakowski, Salisz, Zieliński, Szłapa, Łuszczek, Gładczak, Wolański, Hajnc, Włodarek, Wojciechowski

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)