Liga Mistrzów 2019: Ronaldo pokazał pięć palców. To była prowokacja w stronę kibiców Atletico

Pod koniec pierwszej połowy meczu Ligi Mistrzów 2019 Atletico Madryt - Juventus Turyn (2:0) kamery telewizyjne pokazały gest Cristiano Ronaldo pod adresem kibiców gospodarzy. Portugalczyk przypomniał im, ile razy wygrywał LM.

Piotr Bobakowski
Cristiano Ronaldo w meczu z Atletico Madryt PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo w meczu z Atletico Madryt
W końcowych minutach pierwszej połowy spotkania Atletico Madryt - Juventus Turyn (2:0) w 1/8 finału LM 2019 Cristiano Ronaldo długo leżał na murawie po faulu jednego z rywali. Słynny Portugalczyk usłyszał wtedy wiele niecenzuralnych słów od hiszpańskich kibiców. Nie zamierzał jednak zostawić tego bez odpowiedzi.

Kiedy gwiazdor Juve wstał, pokazał w kierunku sympatyków Atletico pięć palców, przypominając im, że to on wygrał pięć razy rozgrywki Ligi Mistrzów. Czterokrotnie z Realem Madryt (w sezonach: 2013/14, 2015/16, 2016/17 i 2017/18) i jeden raz z Manchesterem United (w sezonie 2007/08).

Prowokacja się udała, gdyż na gest napastnika Juve trybuny stadionu w Madrycie zareagowały przeraźliwymi gwizdami. Przypomnijmy, że 34-letni Ronaldo nie jest ulubieńcem fanów z Estadio Wanda Metropolitano.

ZOBACZ: Liga Mistrzów 2019: Atletico - Juventus. Specjaliści od wygrywania dwumeczów >>

ZOBACZ: Cristiano Ronaldo nie był priorytetem. Juventus Turyn chciał innego piłkarza >>

Uważany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej Ronaldo w latach 2009-18 reprezentował barwy Królewskich. W meczach przeciwko Atletico "Cris" wielokrotnie denerwował fanów przeciwnika, wykonując prowokujące gesty - głównie po zdobytych golach.