Liga Mistrzów 2019: PSG - Manchester. Wielka klasa Romelu Lukaku. Belg pocieszał Kimpembe

Podczas gdy większość zawodników Manchesteru United ruszyła w stronę kibiców świętować zwycięstwo z PSG (3:1), to Romelu Lukaku wykazał się dużą klasą i pocieszał Presnela Kimpembe.

Michał Jankowski
Romelu Lukaku (z lewej) i Presnel Kimpembe PAP / Anthony BIBARD / Na zdjęciu: Romelu Lukaku (z lewej) i Presnel Kimpembe
O meczu Paris Saint-Germain - Manchester United będzie mówić się latami. Anglicy przeszli do historii odrabiając dwubramkową stratę z pierwszego meczu (0:2) i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Losy dwumeczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry, gdy Marcus Rashford wykorzystał rzut karny podyktowany po konsultacji VAR za zagranie ręką Presnela Kimpembe. Awans w takich okolicznościach spotęgował radość.

Czytaj również: Radość Manchesteru United nie miała końca. Pogba przerwał wywiad z Rashfordem i Lukaku

Gdy sędzia zagwizdał po raz ostatni, większość drużyny Manchesteru United w szaleńczym tempie pobiegła pod sektor kibiców gości, aby ze swoimi fanami świętować zwycięstwo.

Kilku piłkarzy "Czerwonych Diabłów" pozostało jednak na połowie rywali, aby pocieszać załamanych piłkarzy Paris Saint-Germain. W angielskich mediach sporo mówi się o wielkiej klasie Romelu Lukaku, który zamiast świętować podszedł do Presnela Kimpembe, aby go pocieszyć.

Do Lukaku, który przez kilkadziesiąt sekund rozmawiał z Kimpembe, dołączył również po chwili David de Gea. "Dotyk klasy" - komentują zachowanie belgijskiego napastnika angielskie media. Lukaku podziękował rywalom za mecz, a potem dołączył do reszty drużyny i cieszył się z kibicami z awansu.

W mediach społecznościowych fani również są pod wrażeniem zachowania Lukaku. 26-letni zawodnik strzelił w rewanżowym spotkaniu dwa gole i został jednym z bohaterów Manchesteru United.

Czy Manchester United dojdzie do finału Ligi Mistrzów?