Kolejny taki incydent. Fan wtargnął na boisko w trakcie meczu Arsenal - Manchester United

Nie tylko w meczu The Championship, ale także w Premier League, w niedzielę na murawę wbiegł kibic. Odepchnął Chrisa Smallinga, a następnie pobiegł w kierunku celebrujących bramkę piłkarzy Arsenalu.

Dominika Pawlik
piłkarze Arsenalu FC Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: piłkarze Arsenalu FC
Arsenal pokonał Manchester United 2:0, przerywając tym samym serię Ole Gunnara Solskjaera. Druga bramka padła w 69. minucie, rzut karny wykorzystał Pierre-Emerick Aubameyang. Kilka sekund po tym na boisko wparował ubrany na czarno kibic.

Odepchnął stojącego mu na drodze, ale zupełnie nie zwracającego na niego uwagi Chrisa Smallinga, a następnie pobiegł do cieszących się z podwyższenia prowadzenia piłkarzy Arsenalu. Fan urządził sobie rajd przez pół boiska, a mimo to, nikt nie zwrócił na niego uwagi na tyle szybko, bo powstrzymać go przed dołączeniem do zawodników.

Kibic dobiegł do będących w euforii Kanonierów i wspólnie z nimi zaczął celebrować wykorzystanie rzutu karnego. Dopiero wtedy złapali go stewardzi i wyprowadzili z murawy.

Później Arsenal potwierdził, że mężczyzna został aresztowany i dostał dożywotni ban na mecze na Emirates Stadium.

Komentator Sky Sports stwierdził, że zakaz stadionowy dla takich ludzi to niewystarczająca kara. - Jeżeli nie będziemy ostrożni, będzie trzeba stawiać ogrodzenie między trybunami a boiskiem - podsumował.

To nie pierwsza taka sytuacja w niedzielę. W meczu The Championship na boisko wtargnął kibic, który uderzył piłkarza. Również został aresztowany i otrzymał taką samą karę.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy kara zakazu stadionowego jest wystarczająca za wtargnięcie na boisko?