Puchar Niemiec: mecz zwrotów akcji w Augsburgu, awans RB Lipsk i Hamburgera SV

Sporo emocji dostarczyły wtorkowe ćwierćfinałowe mecze Pucharu Niemiec. Awans wywalczyły Hamburger SV i RB Lipsk. Ten drugi zespół wygrał 2:1 z FC Augsburg po golu w 121. minucie spotkania.

Łukasz Witczyk
piłkarze RB Lipsk Getty Images / Filip Singer / Na zdjęciu: piłkarze RB Lipsk
W Augsburgu doszło do meczu zwrotów akcji. W 74. minucie spotkania prowadzenie objęło RB Lipsk, które wyszło z kontrą, jaką na gola zamienił Timo Werner. Była to jedna z nielicznych akcji zespołu z Lipska, a po trafieniu goście cofnęli się do defensywy i robili wszystko, by utrzymać korzystny rezultat.

Za zachowawczość i minimalizm goście zostali ukarani w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Wtedy Alfred Finnbogason w polu karnym zmienił tor lotu piłki i doprowadził do dogrywki. Wydawało się, że o losach awansu do półfinału Pucharu Niemiec zadecydują rzuty karne, ale w ostatniej minucie dogrywki piłkę ręką w szesnastce dotknął Michael Gregoritsch.

Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Marcel Halstenberg, który w 121. minucie meczu pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. Gospodarze nie mogli pogodzić się z takim rozstrzygnięciem i po meczu doszło do przepychanek między zawodnikami obu drużyn.

Niespodzianki nie było też w innym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Niemiec. W starciu czołowych drużyn 2. Bundesligi zespół SC Paderborn 07 przegrał przed własną publicznością z Hamburgerem SV 0:2. Bohaterem zwycięskiej drużyny był Pierre-Michel Lasogga, który zdobył oba gole i poprowadził swój zespół do półfinału tych rozgrywek.

Wyniki:

SC Paderborn 07 - Hamburger SV 0:2 (0:0)
0:1 - Pierre-Michel Lasogga 54'
0:2 - Pierre-Michel Lasogga 68'

FC Augsburg - RB Lipsk 1:2 (0:0)
0:1 - Timo Werner 74'
1:1 - Alfred Finnbogason 90+4'
1:2 - Marcel Halstenberg 120+1'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)