Premier League: fatalny mecz rywala Boruca. Begović zawalił najwięcej goli w lidze

Artur Boruc wrócił na ławkę rezerwowych Bournemouth, ale jego konkurent Asmir Begović robi wszystko, aby Polak znów występował w podstawowej jedenastce. Bośniak popełnił dwa katastrofalne błędy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Asmir Begović Newspix / Na zdjęciu: Asmir Begović
"Żaden inny zawodnik Premier League nie popełnił tyle błędów, które doprowadziły do straty gola, co Asmir Begović (łącznie 5, dzisiaj 2)" - informuje statystyczny portal SofaScore.

Bośniak w domowym meczu AFC Bournemouth z Burnley FC (1:3) zawalił dwie bramki. W 18. minucie po rzucie rożnym Ashleya Westwooda nie dosięgnął piłki, a za jego plecami z główki do siatki trafił Chris Wood. Z kolei w drugiej połowie Begović wypuścił futbolówkę z rąk po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, co wykorzystał Wood, asystując przy trafieniu Ashleya Barnesa.

Katastrofalny występ Begović zakończył z notą "4.4" na portalu SofaScore, zdecydowanie najniższą spośród wszystkich piłkarzy.

Oceny z meczu Bournemouth - Burnley:

Bośniacki bramkarz do pierwszego składu Bournemouth wrócił przed tygodniem. Wcześniej przez 9. kolejek z rzędu dostępu do bramki klubu bronił Artur Boruc. Polak zbierał dobre recenzje i trafił nawet do jedenastki marca Premier League wg portalu WhoScored.

Dla Bournemouth to druga porażka z rzędu. Popularne "Wiśnie" plasują się na 13. miejscu w tabeli z 10 punktami przewagi nad strefą spadkową.