Serie A. Napoli - Genoa. Słabe noty dla Polaków. Milik bez wsparcia, Zieliński anonimowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Dyskretny i anonimowy - tak włoskie media opisują Piotra Zielińskiego po meczu Napoli z Genuą. Z kolei Arkadiusz Milik nie mógł liczyć na swoich kolegów. Zobacz noty dla Polaków po spotkaniu, które zakończyło się remisem 1:1.

Ponownie zawiodło SSC Napoli, które na własnym boisku podzieliło się punktami z Genoa CFC. Neapolitańczycy przez ponad godzinę grali w przewadze jednego gracza. Do kolejnego remisu przyczynili się również Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Polacy byli na boisku pełne 90 minut, ale o ich postawie włoskie media niewiele piszą.

"Dyskretna pierwsza połowa, w drugiej połowie dobrze się ustawiał, ale podejmował złe decyzje. Zatracił się w ogólnej przeciętności" - tak na temat pomocnika pisze calciomercato.com, który przyznał Zielińskiemu "5.5". Notę o pół niższą otrzymał Milik. "Ledwo widoczny w pierwszej połowie, źle obsługiwany przez kolegów.(...) W drugiej miał olbrzymią szansę, jednak Radu obronił jego strzał głową" - czytamy.

Brak wsparcia od kolegów dla Milika podkreślają też inne serwisy. "Święty Arkadio pokazywał się przez 90 minut, ale tylko Callejonowi może podziękować za dośrodkowania" - pisze "Il Napolista" (ocena "6"). Z kolei w dodatku "La Gazzetta dello Sport", "Fantamagazine", obok noty "5" czytamy: "fakty są takie, że był poza grą, ponieważ nie był dobrze obsługiwany przez kolegów".

Oceny z meczu Napoli - Genoa wg SofaScore:

We Włoszech mało pisze się o pierwszej asyście w sezonie Zielińskiego, który dograł do Driesa Mertensa. "Nie był taki żywy jak w poprzednich meczach, ale zaliczył asystę przy golu Mertensa" - zauważono w "Fantamagazine" (ocena "5.5"). "Był anonimowy" - pisze "Il Napolista", z kolei na tuttonapoli.net możemy przeczytać o "braku jakości" w grze Zielińskiego.

-> Zobacz asystę Zielińskiego (WIDEO)

Najwyższe noty od serwisów otrzymali autor gola Mertens i bramkarz Orestis Karnezis. Oceniono ich między "6.5" i "7".

Oceny dla Polaków po meczu Napoli - Genoa:

Piotr Zieliński: calciomercato.com - "5.5" TuttoNapoli - "5.5" Il Napolista - "5" Fantamagazine - "5.5"

Arkadiusz Milik: calciomercato.com - "5" TuttoNapoli - "5.5" Il Napolista - "6" Fantamagazine - "5"

[color=black]ZOBACZ WIDEO Ogromne emocje w spotkaniu Juventusu z Milanem! Bezlitosny Piątek z golem! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]