The Championship: Hull City walczy o baraże, asysta Kamila Grosickiego przy zwycięskim golu

Hull City nie rezygnuje z walki o Premier League. "Tygrysy" wygrały u siebie z Wigan Athletic 2:1, a przy decydującym golu asystował Kamil Grosicki.

Szymon Mierzyński
Kamil Grosicki Getty Images / Ashley Allen / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
W 89. minucie reprezentant Polski dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Jordy'ego de Wijsa i ten zapewnił gospodarzom skromny triumf. Zespół Nigela Adkinsa ma teraz 60 pkt., zajmuje 9. miejsce w tabeli i do strefy premiowanej udziałem w barażach traci pięć "oczek".

Kamil Grosicki spędził na boisku 90 minut. W sumie ma już w obecnym sezonie 9 bramek i 12 asyst w The Championship.

->Liga Mistrzów 2019: Tottenham - Manchester City. "Koguty" straciły Harry'ego Kane'a, ale są bliżej awansu!

Po pełną pulę nie udało się sięgnąć Queens Park Rangers. Drużyna Pawła Wszołka zremisowała na wyjeździe z Millwall FC 0:0, a Polak zaczął na ławce i wszedł do gry w doliczonym czasie za Luke'a Freemana.

W pełnym wymiarze wystąpił zaś Bartosz Białkowski, a jego Ipswich Town przegrało z Brentford FC 0:2. Zawodnicy z Portman Road zamykają tabelę z dorobkiem zaledwie 27 pkt.

->Marcus Rashford bliski nowej umowy z Manchesterem United. Zarobi gigantyczne pieniądze

Brentford FC - Ipswich Town 2:0 (1:0)
1:0 - Neal Maupay 20'
2:0 - Ollie Watkins 28'

Hull City - Wigan Athletic 2:1 (0:1)
0:1 - Nick Powell 41'
1:1 - Fraizer Campbell 51'
2:1 - Jordy de Wijs 89'

Millwall FC - Queens Park Rangers 0:0

Czy Hull City zagra w barażach o Premier League?