Ligue 1: Lille OSC rozbiło Paris Saint-Germain! Koronacja paryżan przełożona

Pięć straconych bramek i przełożona koronacja na mistrza Francji - z pewnością nie tak wyobrażało sobie mecz z Lille OSC broniące tytułu Paris Saint-Germain, które poległo w hicie 32. kolejki Ligue 1 aż 1:5.

Tomasz Rosiński
piłkarze Paris Saint-Germain Newspix / ICON SPORT / Na zdjęciu: piłkarze Paris Saint-Germain
Celem paryżan na niedzielną konfrontację było zdobycie co najmniej jednego punktu, który zapewniłby im ósme w historii mistrzostwo kraju. Ta sztuka im się jednak nie udała.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 7. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Thomas Meunier interweniował tak niefortunnie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, że posłał piłkę do własnej bramki.

Jednakże odpowiedź ze strony PSG nadeszła błyskawicznie. Kylian Mbappe Lottin zagrał dokładne podanie górą do Juana Bernata, a ten uderzeniem z kilku metrów nie dał szans Mike'owi  Maignan'owi.

Przyjezdni chcieli pójść za ciosem, zaś niespełna 120 sekund później futbolówkę do siatki wpakował Mbappe Lottin. Sędzia tego gola nie uznał, bo okazało się, że mistrz świata był wcześniej na pozycji spalonej.

Na boisku działo się sporo, a nikt nie zamierzał odstawiać nogi. Dlatego też z powodu urazów pierwszej połowy starcia nie dokończyli Adama Soumaoro, Thiago Silva oraz Thomas Meunier. Również murawę przedwcześnie musiał opuścić Bernat, który w 36. minucie za faul na wychodzącym na czystą pozycję Nicolasie Pepe został ukarany czerwoną kartką. W końcowym rozrachunku I odsłona zawodów zakończyła się remisem 1:1.

Po zmianie stron grające w "10" PSG było bezradne, a swój popis zaprezentowali Pepe (1 gol i 2 asysty) oraz Jonathan Ikone (2 asysty). Ci zawodnicy skrzętnie wykorzystali błędy dziurawej jak ser szwajcarski paryskiej defensywy.

Strzelecki koncert gospodarzy w drugiej połowie spotkania rozpoczął się w 51. minucie. Wtedy to Ikone posłał prostopadłe podanie po Nicolasa Pepe, a ten wygrał pojedynek sam na sam z Alphonse'm Areolą.

Nie minął kwadrans, a podopieczni Christophe'a Galtiera mieli już dwa trafienia przewagi. Znów znakomicie zagrywał Jonathan Ikone, natomiast Jonathan Bamba huknął obok próbującego interweniować golkipera paryżan.

Później klasę przy dośrodkowaniach z rzutu wolnego i z kornera pokazał Nicolas Pepe, który asystował przy bramkach Gabriela oraz Jose Fonte. Gol Portugalczyka ustalił rezultat tej konfrontacji na 5:1 dla Lille OSC.

Ligue 1, 32. kolejka:

Lille OSC - Paris Saint-Germain 5:1 (1:1)
1:0 - Thomas Meunier 7' (sam.)
1:1 - Juan Bernat 11'
2:1 - Nicolas Pepe 51'
3:1 - Jonathan Bamba 65'
4:1 - Gabriel 71'
5:1 - Jose Fonte 84'

Lille OSC: Mike Maignan - Yssouf Kone, Adama Soumaoro (45+4' Gabriel), Jose Fonte, Mehmet Zeki Celik - Xeka (69' Boubakary Soumare), Thiago Mendes - Jonathan Bamba, Jonathan Ikone (66' Rui Fonte), Nicolas Pepe - Loic Remy.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Colin Dagba, Thiago Silva (16' Thilo Kehrer), Presnel Kimpembe - Thomas Meunier (24' Moussa Diaby), Dani Alves, Marco Verratti, Juan Bernat - Leandro Paredes, Kylian Mbappe Lottin, Julian Draxler (85' Layvin Kurzawa).

Żółte kartki: Thiago Mendes (Lille OSC) oraz Julian Draxler, Marco Verratti, Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Juan Bernat (Paris Saint-Germain) w 36. minucie /za faul - odebranie realnej szansy na zdobycie bramki/.

Sędziował: Benoit Bastien.

***

AS Saint-Etienne - Girondins Bordeaux 3:0 (0:0)

20 EA Guingamp 38 5 12 21 28:68 27

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint-Germain już więcej nie przegra żadnego meczu do końca sezonu 2018/2019 Ligue 1?