II liga: Ruch już przedostatni! Kolejna porażka chorzowian

W meczu najsłabszych drużyn II ligi w rundzie wiosennej górą Gryf. Wejherowianie wygrali z Ruchem Chorzów 3:2 i wydostali się ze strefy spadkowej. Niebiescy w tabeli spadli na przedostatnie miejsce.

Michał Piegza
Mateusz Lechowicz i Marcin Kowalski Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Mateusz Lechowicz i Marcin Kowalski
Gryf i Ruch to do tej pory były najsłabsze zespoły w rundzie wiosennej. Bezpośrednie starcie w Wejherowie miało dać odpowiedź na pytanie, która z drużyn na finiszu sezonu będzie miała większe szanse na utrzymanie.

Na początku meczu więcej z gry mieli gospodarze. Pod bramką Dawida Smuga kilka razy było niebezpiecznie, ale gol nie padł. Konkretniejsi byli chorzowianie. W 30. minucie akcję przeprowadził Łukasz Wiech, a gola zdobył Tomasz Foszmańczyk. Ruch po raz pierwszy w sezonie objął prowadzenie w meczu wyjazdowym, dodatkowo zdobył premierowego gola na boisku rywala od kiedy zespół trenuje Marek Wleciałowski.

Prowadzenie Ruch utrzymywał zaledwie przez czternaście minut. Wówczas z rzutu wolnego świetnie uderzył Maciej Koziara, bramkarz był bez szans na skuteczną interwencję. Gospodarze po przerwie poszli za ciosem. W 50. minucie Dawid Rogalski wyłożył piłkę Koziarze, który trafił na 2:1 dla miejscowych. Siedem minut później prowadzenie Gryfa podwyższył Rogalski. Pomocnik w zamieszaniu pod bramką Smuga zachował najwięcej sprytu. Chorzowianie sygnalizowali spalonego, ale sędzia pozostał niewzruszony.

Ruch starał się podnieść. W 62. minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Lechowicz. Uderzenie obrońcy przepuścił Dawid Leleń, piłka po rękach bramkarza wpadła do siatki. Trzy minuty później to Gryf mógł podwyższyć prowadzenie. Piłka zatrzymała się jednak na poprzeczce. Chorzowianie walczyli o punkt. W 80. minucie do siatki trafił Wojciech Kędziora, arbiter gola nie uznał, dopatrując się spalonego. Dwie minuty przed końcem na 3:3 powinien trafić Lechowicz, jednak minimalnie przestrzelił.

Dzięki wygranej Gryf wydostał się ze strefy spadkowej. Z kolei Ruch w II lidze już jest przedostatni. W sobotę chorzowianie będą obchodzili 99. rocznicę założenia. W tym dniu Ruch przy Cichej podejmie ROW Rybnik. Przed rokiem, w 98. rocznicę chorzowianie przegrali u siebie z Pogonią Siedlce 0:6. Kolejne "urodziny" zapowiadają się również niezbyt sympatycznie.

Gryf Wejherowo:
 Dawid Leleń - Mateusz Goerke, Paweł Ewertowski, Krzysztof Wicki, Adrian Liberacki - Paweł Brzuzy, Piotr Kołc (71' Łukasz Pietroń), Maciej Koziara (83' Paweł Czychowski), Robert Chwastek - Mateusz Węsierski (75' Oskar Sikorski), Dawid Rogalski.

Ruch Chorzów: Dawid Smug - Mateusz Lechowicz, Łukasz Wiech, Bartłomiej Kulejewski (54' Lukas Duriska), Mateusz Bartolewski - Lucjan Zieliński, Michał Walski, Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk, Tomasz Podgórski (59' Wojciech Kędziora) - Mariusz Idzik (80' Bartłomiej Wdowik).

Żółte kartki: Koziara, Węsierski, Brzuzy (Gryf) oraz Kulejewski, Smug (Ruch).

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

W Ruchu Chorzów powinno dojść do zmiany trenera?