Serie A: Wojciech Szczęsny nadepnięty przez Ruganiego. Zwijał się z bólu, gdy Fiorentina zdobyła gola

Wojciech Szczęsny został pozbawiony szansy na interwencję przy golu dla Fiorentiny. Na rękę nadepnął mu Daniele Rugani i Polak zwijał się z bólu, gdy rywal trafiał do bramki.

Michał Jankowski
Wojciech Szczęsny po nadepnięciu przez Ruganiego Getty Images / Tullio Puglia - Juventus / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny po nadepnięciu przez Ruganiego
Już w 5. minucie meczu bramkę zdobyli piłkarze Fiorentiny, a uchronić przed tym Juventusu Turyn nie mógł Wojciech Szczęsny, który poważnie ucierpiał przez swojego kolegę z zespołu. Podczas pierwszej próby przejęcia piłki polski bramkarz został nadepnięty przez Daniele Ruganiego.

Szczęsny leżąc na murawie nie był w stanie podjąć próby obrony strzału Nikoli Milenkovicia, który mocnym uderzeniem z pola karnego wyprowadził Fiorentinę na prowadzenie.

Serie A: jest Cristiano Ronaldo, jest mistrzostwo. Wielkie osiągnięcie Portugalczyka!
Moment, w którym Rugani nadepnął Szczęsnego (Fot.Tullio Puglia/Juventus/Getty Images) Moment, w którym Rugani nadepnął Szczęsnego (Fot.Tullio Puglia/Juventus/Getty Images)
Mariusz Stępiński kopnięty przez rywala. Milinković-Savić otrzymał czerwoną kartkę za faul na Polaku

Na szczęście Polakowi nic poważnego się nie stało. Po udzieleniu pomocy przez sztab medyczny, mógł on kontynuować grę i spędził na boisku 90 minut. Więcej goli już nie wpuścił, a Juventus wygrał 2:1 po bramce Alexa Sandro i samobójczym trafieniu Germana Pazello.

Zwycięstwo przypieczętowało mistrzostwo Włoch Juventusu. Dla Szczęsnego to drugi tytuł mistrza kraju w barwach Starej Damy.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Wojciech Szczęsny powinien być pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski?