Piękny gest w meczu PAOK-u Saloniki. Kontuzjowany Vieirinha zaliczył symboliczny występ

PAOK Saloniki rozbił Levadiakos 5:0 i wywalczył pierwszy od 1985 r. tytuł mistrza Grecji. W końcówce spotkania na boisku pojawił się Vieirinha, kapitan PAOK-u, który w poprzedniej kolejce... zerwał więzadła krzyżowe.

Michał Fabian
Vieirinha (PAOK Saloniki) przygotowujący się do wejścia na boisko w meczu z Levadiakosem Materiały prasowe / YouTube / Na zdjęciu: Vieirinha (PAOK Saloniki) przygotowujący się do wejścia na boisko w meczu z Levadiakosem
To był piękny gest klubu z Salonik wobec swojego kapitana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Vieirinha zastąpił Dimitrisa Pelkasa. Kontuzjowany Portugalczyk założył opaskę i wszedł na boisko, ale oczywiście nie próbował włączać się do gry. Ostatnie minuty meczu spędził, stojąc w pobliżu linii bocznej. W tym czasie kibice zgotowali mu wielką owację.

Vieirinha miał duży udział w wywalczeniu przez PAOK Saloniki mistrzowskiego tytułu. W końcówce sezonu dopadł go pech. 14 kwietnia w wyjazdowym spotkaniu z Larissą opuścił boisko już w pierwszej połowie. Diagnoza - zerwanie więzadeł krzyżowych przednich. Pomocnik będzie pauzować przez ok. pół roku.

Zobacz, jak kontuzjowany Vieirinha został wprowadzony do gry

PAOK pokonał w niedzielę Levadiakos 5:0 i zapewnił sobie pierwszy od 1985 r. tytuł mistrza Grecji. Przed ostatnią kolejką zespół z Salonik wyprzedza o pięć punktów Olympiakos Pireus.

Jednym z bohaterów niedzielnego spotkania był Karol Świderski, który w 81. minucie ustalił wynik. Polak od stycznia tego roku występuje w PAOK-u, do którego trafił z Jagiellonii Białystok. W greckim klubie rozegrał 10 meczów ligowych, strzelił cztery gole.